Babiators saulesbrilles – Aviators vs Navigators

Nevienam vairs nav noslēpums, ka klimata izmaiņu rezultātā saules intensitāte ar katru gadu kļūst vērā ņemamāka un no tās jāpasargā arī bērna acis. Lai iegādājoties brilles būtu pārliecināti par parametriem, kas liecina par to kvalitāti, aicinām iepazīties ar rakstu par saulesbriļļu izvēli.

Taču īsi sasummēsim galvenos kritērijus:

  • saulesbrilles iegādājieties no pārdevēja, kuram uzticaties, ka tās būs kvalitatīvs optikas līdzeklis, kas atbilst prasībām par personiskajiem aizsardzības līdzekļiem un nebojā acis, ne vienmēr CE zīmīte ir drošs apliecinājums;
  • saulesbrilles bez 100% UVA/UVB staru aizsardzības acīm vairāk kaitē  – tad labāk pavisam bez brillēm, jo tikai noēnojot (bet neaizsargājot) aci, zīlīte tiek apmānīta un izplešas, lai ielaistu acī vairāk gaismas, bet līdz ar to tiek ielaisti arī kaitīgie stari, kurus nekvalitatīvas saulesbrilles neaiztur;
  • labu saulesbriļļu viens no būtiskiem lielumiem ir optikas klase, kurai bērnam vēlams būtu būt visaugstākajai – 1. Tā ir garantija, ka brilles nekropļo attēlu un nebojā bērna redzi. Brillēm, kas importētas kā rotaļlieta vai modes prece, nebūs norādes par optikas klasi, jo ievedmuitas dokumentiem nav nepieciešami šādi testi.

Par Babiators brillēm esam pilnīgi droši, ka tās ir super kvalitatīvas, bijām pirmie, kas tās ieveda pirms 8 gadiem Eiropas Savienībā, līdz ar to roku rokā ar ražotāju gājām cauri sertifikācijas dokumentācijai un saņēmām visus testus, pētījumus un sertifikācijai nepieciešamos apliecinājumus. Tām ir 100% UVA un UVB staru aizsardzība UV400, tām ir augstākā optikas klase #1 un tās ir ērtas, vieglas un izturīgas (tām ir gumijas rāmītis, kuru var diezgan nežēlīgi mocīt visos virzienos). Tā kā līdz ar kvalitāti roku rokā nāk arī cena, kas nav zema, tad ļoti novērtējam Babiators nodrošināto garantiju – ja gada laikā pēc briļļu iegādes tās salūzt, saņemsiet vietā tādas pašas jaunas bez maksas.

babiators-kids-aviator-sunglasses-beach-baby-blue babiators-navigator-lifestyle3

Šobrīd Babiators Original ir divas līnijas – Aviators (pirmajā) un Navigators (otrajā attēlā) forma. Jaunajā 2020 kolekcijā pievienosies arī KeyHole forma, kas pagājušā sezonā bija pieejama tikai dārgākajā polarizētajā versijā. Protams, vislabāk saulesbrilles uzmērīt klātienē, taču ne vienmēr tas ir iespējams, tādēļ, lai brilles pēc iespējas labi izraudzītos attālināti, daži ieteikumi par modeļa un izmēra izvēli:

  • visiem zīdaiņiem un mazuļiem līdz pilnu 2 gadu vecumam un pat ilgāk labi der 0-2 izmērs. Brilles droši var sākt nēsāt jau pavisam maziņš bēbītis, kura actiņas citādi nevar aizsegt no saules (piemēram, slingā, ergosomā, autokrēsliņā mašīnā), jo rāmītis ir elastīgs un nekritīs nost arī pavisam maziņam. 0-2 izmērs agrāk bija 0-3 izmērs – pēc ieteiktā vecuma pārmaiņām rāmja izmērs nav mainījies, tikai uzraksts uz kastītes. Tādēļ neiesakām racionālos nolūkos izvēlēties pusotru gadu vecam bērnam 3-5 gadi modeli, jo pat ja brilles derēs platumā, par garu būs kājiņas, brilles slīdēs nost no deguntiņa un saules stari tāpat iekļūs acīs.
  • 3-5 gadi droši varat iegādāties arī piecgadniekam (agrāk šis izmērs tika marķēts 3-7 gadi un mūsu dēli Robins un Klāss šo izmēru Aviators modeli pārliecinoši valkāja līdz pilniem 7 gadiem – Klāsam gandrīz 9 gados tas arvien vēl der un viņam ir paliela galva).
  • neliela atšķirība izmēros ir Aviators un Navigators modelim. Galvenā atšķirība ir kājiņu garumā – pat gandrīz pusotru centimetru, kas ir svarīgākais lielums tam, vai bērnam brilles derēs un cieši piegulēs sejai.

Cerams, ka nu būs vieglāk pieņemt pareizo lēmumu par izmēru. Attiecībā uz modeli tas vairāk ir gaumes jautājums un pēdējās sezonās lielāku popularitāti iekaro Navigators brillītes. Taču ņemiet vērā, ka visos mērījumos šis rāmis ir nedaudz mazāks un droši vien derēs drusku īsāku laiku. Attiecīgi, ja jāizraugās rāmītis 2gadniekam, kas ir uz robežas un ļoti vilinoši ir pirkt 3-5 gadi izmēru, tad labāk ņemiet Navigators. Savukārt Aviators atkal derēs drusku ilgāk un būs laba izvēle, ja bērns ir jau izmēra lielākajā galā. Kā arī esam novērojuši, ka Aviators labāk der bērniem ar apaļāku sejas formu un pufīgākiem vaidziņiem, ja sejiņa smalka, drošāk ņemt Navigators.

Te arī abu modeļu izmēri mm

junior-product-sizing1junior-product-sizing2classic-product-sizing1classic-product-sizing2

Vai saulesbrilles izvēlēties ar polarizāciju vai bez, godīgi – viedokļi dalās. Vairākumā, protams, ir tie, kuri apgalvo, ka brilles ar polarizētām lēcām rāda dzidrāku skatu uz saulainu dienu un mazina acs sasprindzinājumu, kam nevar nepiekrist. Taču esmu sastapusies ar viedokli, ka pavisam mazam bērnam polarizāciju neiesaka un arī 3+ vecumā nerekomendē aizrauties ar to visas dienas garumā – lai arī zinātniskus avotus neesmu atradusi un izklāsts ir vairāk viedoklis, tomēr modru mani tas dara, jo ideja ir drusku līdzīga kā ar supinatoriem apavos – ja kaut kas mākslīgi ļauj atslābt, tad tam seko atrofija un attiecīgās funkcijas vājināšanās. Man domāt, ka zināms pamats tajā ir – tādēļ, ja meklējat un atrodat viedokli par to plašāk, priecāšos, ja padalīsieties.

Leave a Reply