Meklējam vēl kādu palīgu

Tas, protams, ir priecīgi, ka pēdējā laikā darba ir palicis vairāk, kā mēs trijatā spējam padarīt. Tātad mēs augam un iepriecinām savus pircējus. Tomēr negribam šī iemesla dēļ arī zaudēt spēju ar jums aprunāties, iedziļināties un palīdzēt atrast vispiemērotāko lietu, uzrakstīt garāku aprakstu lietiņām mājaslapā un laikus atbildēt uz jūsu vēstulēm. Tieši tāpēc mums vajadzētu vēl kādu palīgu.

Nu jau ir maza pieredze ar to, kādu cilvēku mēs meklējam. Taču sākšu, pastāstot…

…par mums

Mēs esam ģimenes bizness – caurumcaur. Veikaliņā strādājam mēs paši, preces izvēlamies mēs paši, ikvienu lietu lietojam mēs paši, iepazīstam tās līdz pēdējai vīlītei. Lielāko daļu preču mēs paši pat saiņojam un pārbaudām savām rokām, lai būtu droši, ka viss ir kārtībā. Mēs paši apstrādājam pasūtījumus, pakojam pastapakas, nesam tās uz pastu. Galu galā mēs arī slaukām grīdu un iznesam papīrgrozu. Un mūsu uzticamākā palīdze Sintija noteikti atzīmētu, ka mēs paši arī lokām kastes un nododam tās otrreizējai pārstrādei 😉

Lielā mērā to, ka mēs visu darām paši nosaka tas, ka mums tas ļoti ļoti patīk (un, protams, ir pa starpu arī darbi, kas mums nemaz tik ļoti nepatīk, bet tas ir jāizdara). Mēs to darām ar milzu mīlestību pret cilvēkiem, kas pie mums iepērkas un ar milzu pārliecību par lietām, kas ir pie mums iegādājamas. Daudzas lietas mūsu veikalā ir citādas, bet mēs zinām, kādēļ tās ir tieši tādas un ne savādākas. Un labprāt savā pārliecībā dalāmies ar citiem – piekrist vai nepiekrist, tas ir katra paša ziņā. Mēs zinām, kādēļ mums ir tieši tādi apavi plauktā, kāpēc mums patīk Bilibo un braukt atmuguriski, kāpēc mūsu velosipēdiem nav pedāļu un vēl dažas savdabīgas lietas. Un mēs negribam apstāties pie tā vien – mēs visu laiku esam meklējumos, atradumos un jaunumos līdz ausīm. Un tik un tā tas viss ir noderīgs, vajadzīgs, iepriecinošs – lai tie nebūtu krāmi, tas prasa darbu par to pārliecināties.

Mums šķiet, ka tas, ka mēs esam ar šo pārliecību un paši, veido mūsu atšķirības zīmi – par ikvienu lietu mums ir nepastarpinātā pieredze – mēs zinām, kā tas darbojas realitātē un varam dalīties apsvērumos, kas lika mums iet tādu ceļu audzinot savus bērnus, kāpēc mēs lietojam šo lietu savā ikdienā un cik labi vai slikti mums tā kalpo. Man šķiet, ka ar to mēs esam mazliet savādāki un ir daži cilvēki (protams, ne visi), kas tieši to novērtē.

Un kā jau minēju pirmajā rindkopā, šo cilvēku laikam paliek arvien vairāk, kas ir super forši un meklēt palīgu man vairs nav tik bail kā tas bija pirmajās reizēs. Tagad es zinu, ka tas sola tikai jaunu iepazīšanos, draudzību un viss iet tikai uz labu. Tātad mēs meklējam jaunu labu palīgu – lūk tādu…

Mazliet par palīgu

Mēs meklējam, pirmkārt, mammu. Mēs esam sapratuši, ka mīlestība uz bērniem, nenoliedzami ir pati svarīgākā kandidāta īpašība, tomēr ne mazāk svarīga ir personīga, nepastarpināta pieredze bērnu audzināšanā. Zinu zinu, būs kandidātes, kas teiks, ka ir bijušas auklītes, pieskatījušas māsasbērnus utt… un tomēr, auklīte bērnam nepērk apavus, nezin, cik ātri bērns izaug no konkrēta krekliņa un kā der zīdīšanas krūšturis. Tieši tāpēc mēs visvairāk priecāsimies par kandidāti, kurai par šo visu ir pašas pieredze, ar kuru viņa labprāt dalās ar citām mammām.

Patiesībā jau viss ir pavisam vienkārši – viņai vienkārši ir jābūt uz viena viļņa ar mums, ar muguras smadzenēm jāizprot, kāpēc mēs darām tā un ne savādāk un jāpiekrīt mums, jāgrib būt kopā ar mums priekos un bēdās – gan Ziemassvētkos, gan starptautiskajā dubļu dienā (un ticiet man – bērnu veikalā Ziemassvētki ir grūtā diena, dubļu diena varētu būt tā relaksētā un līksmā ;) ).

Kas ir ļoti svarīgi – šim cilvēkam ir jābūt pilnīgi pārliecinātam par tām pamatpatiesībām, kas mājo mūsos. Salīdzinājumam – droši vien būtu neiespējami strādāt slingu veikalā un pārdot slingus, ja pats savu bērnu nēsā ķengursomā. Un pat ja tas būtu iespējams, tad tas nav mūsu stilā – mēs gribētu savā pulkā uzņemt kādu, kas domā, ka kurpēm nav vajadzīgi supinatori un plikas kājas vispār ir supervisforšāk; kas izprot atmuguriskās braukšanas idejas un līdzsvara riteņu prieku… utt. utjp. Nepārprotiet mani – nav svarīgi, vai šis cilvēks šobrīd ir pilnīgi pārņemts ar šīm idejām vai nav, bet svarīgi, ka šis cilvēks nav ar pretēju pārliecību atslēgas jautājumos un ir gatavs iedziļināties, izprast un dalīties ar citiem informācijā, ko iegūst. Un ir svarīgi, lai šim cilvēkam ir patiesa interese par šīm un daudzām citām ar bērna audzināšanu saistītām lietām.

Un mums nav svarīgi, vai šis cilvēks prot apieties ar kases aparātu, vai viņš ir labs finansists. Mums nav svarīgi, vai viņam ir pieredze pārdošanā (mums pašiem arī faktiski sākumā nebija). Mums noderētu, ja šis cilvēks runātu latviski, krieviski un kaut bišķi angliski. Un mums noderētu, ja viņš vispār šad un tad labprāt smaidīgi runātu :) Un vēl mums patiktu, ja šis cilvēks būtu vairāk darītājs, kā čīkstētājs. Jo mēs paši esam pārsvarā tomēr tāda tipa cilvēki, kas atloka piedurknes un ķeras pie lietas :) Un neviens darbiņš mums nav par grūtu vai melnu.

Par darbiņu

Vai tas ir darbs ar izaugsmes iespējām, atkarīgs no paša cilvēka. Ņemot vērā, ka mēs augam, droši vien čakli strādājot un sevi forši parādot nav nekāda iemesla neaugt kopā ar uzņēmumu. Labam darītājam mēs vienmēr atradīsim vietu jaunajām spējām, iniciatīvām un nonīkt tām neļausim. Bet jāsaprot, ka vispirms ir jāpadara tas, kas ir jāpadara un tad var ķerties pie tā, ko vēl gribētos padarīt. Taču neviens šeit man neļaus samelot – 2 vienādas dienas nav, ikkatra ir savādāka, pie mums ienāk ļoti daudz interesantu ļaužu, lielisku bērnu un sarunas ar citām mammām un tētiem mēdz aizvīties par daždažādām tēmām – mēs ikdienu ko iemācāmies un uzzinām un strādāt ir priecīgi, ja jūs būsiet “īstais”.

Mēs noteikti nemeklējam cilvēku, kam tā būtu tikai īsa pietura ceļā uz citurieni – mums ir nepieciešams palīgs, kas vēlas augt kopā ar mums un izaugt no pārdevēja līdz vadītājam, jo mēc ticam, ka labs vadītājs var būt tikai tas, kas pats ir stāvējis aiz letes un vaigā pazīst mūsu vismīļākos no mīļākajiem klientiem, pakojis kārbiņās vairākus simtus kurpes un 86 reizes salicis Funny Farm. Un mēs gribētu, lai galu galā mūsu bērni ir labākie draugi un mēs paši mazliet nožēlojam, ka strādājam vienā darbavietā, jo nevaram doties kopīgā atvaļinājumā. Un tad mēs kopīgi meklēsim nākamos palīgus, kas varētu pieskatīt muki.lv, kamēr mēs jestrā bariņā kopīgi atpūšamies, vai ne?

Pieteikšanās

Ja izlasot šo līdz beigām – un tikšana līdz beigām varētu būt pirmā pazīme, ka jūs esat tas, ko meklējam – un jums šķiet, ka es rakstu vēstījumu tieši jums (nu tai sajūtai vajadzētu būt līdzīgai kā lasot “Bezgalīgo stāstu”), tad, lūdzu, lūdzu, atsūtiet mums vēstulīti, kas izklāsta, kāpēc jūs šī sajūta ir pārņēmusi un CV varētu pievienot klāt. Visu pārējo mēs noteikti sarunāsim.

2 Responses to “Meklējam vēl kādu palīgu”

  1. Zane Says:

    Labdien!
    Līdz kuram datumam ir jānosūta pieteikums?

  2. admin Says:

    līdz 1.jūnijam

Leave a Reply