Mantu maiņa: Gadu mijas attīrīšanās un apmainīšanās

Ir priecīgi, ka lēmumu par to, vai “Mantu maiņa” būs vai nebūs vairs nepieņemam mēs paši – kad sāk atskanēt arvien biežāks jautājums, “kad būs tuvākā Mantu maiņa?”, mēs zinām, ka ir “iekrājies”  un mums nav izvēles – jārīko MANTU MAIŅA :) Un tīri loģiski, ka visvairāk šo apziņu, ka pa gadu ir “iekrājies” sajūtam gadu mijā, kad gribas sakārtot mājas, iztīrīt plauktu dziļumus un atbrīvoties no dažām lietām, kas nākamgad visticamāk nenoderēs.

Un tad nu atsaucamies lūgumiem, aicinājumiem un vēlmēm – izsludinām prieka vēsti – “Mantu maiņa” notiks 2014. gada janvāra pašā sākumā. Oficiālie tās datumi ir 7. līdz 11. janvāris, taču mūs noteikti neapgrūtinās, ja mantiņas sāksiet nest jau ātrāk – t.i. no 2. janvāra. Tātad garajās brīvdienās ir lieliska iespēja izrevidēt plauktus, kastes un pažobeles, noskaidrot, kas jums vairs lāgā nav nepieciešams un visu to nest uz muki.lv, Baznīcas ielā 31, Rīgā, no 2. janvāra līdz pat 10. janvārim (nepiemirstiet, ka svētdienās un pirmdienās mēs nestrādājam). Par atnestajām rotaļlietām, kas ir labā stāvoklī, saņemsiet mukos latus (sentiments mums neļauj pāriet uz eiro 😉 ) un ar tiem varēsiet veikt citu atnesto rotaļlietu iegādi 11. janvārī.

Kas ir “Mantu maiņa”?

“Mantu maiņa” ir bezpeļņas-daudzprieka rotaļlietu apmainīšanas pasākums, kurā piedalās saudzīgi lietotas vai jaunas, bet jums nevajadzīgas rotaļlietas, galda spēles un puzles, bērnu sporta un brīvā laika inventārs, DVD ar multenītēm, kāda laba bērnu grāmata utt. Parasti tā notiek veselu nedēļu – no otrdienas līdz sestdienai “muki.lv” veikaliņā Baznīcas ielā 31. Un kārtība ir sekojoša.

 • Vairākas dienas (no 7. līdz 10.janvārim) vecāki un paši bērni varēs nodot rotaļlietas, kas vairs nesagādā tādu prieku kā sākumā, pretī saņemot  neaizstājamu valūtu – muki lati.
 • Ikviena rotaļlieta, kas būs jauna vai saudzīgi lietota, tīra un ar prieku citam bērnam lietojama, tiks novērtēta vērtībā no 1 līdz 5, par ko varēs saņemt atbilstošu naudiņu skaitu.
 • Nedēļas izskaņā – sestdienā, 11.janvārī no plkst. 11 līdz 15 – ikviens, kura rīcībā būs muki lati, varēs tos iztērēt, iegādājoties jaunas rotaļlietas no “Mantu maiņas” plaukta. Rotaļlietu varēs izvēlēties pēc principa “kurš pirmais brauc, pirmais maļ” – pirmajiem nācējiem, protams, rotaļlietu izvēle būs plašāka.
 • Maiņai nodotās rotaļlietas nebūs iespējams pārdot vai nopirkt par parastiem latiem un santīmiem vai citām valūtām. Rotaļlietas, kas paliks pāri, nodosim kādai labdarības organizācijai.
 • Ja mukie lati nolūkotajām lietiņām jums būs par maz, tos būs iespējams papildus iegādāties par naudu – 1 mukais lats tiek pielīdzināts 0,75 eiro. Visa iegūtā naudiņa no šīs konvertācijas tiks ziedota kādam bērnu labdarības projektam.

P.S. Kas nav “Mantu maiņa” – tā NAV ROTAĻLIETU ZIEDOŠANA. Ja vēlaties savas lietiņas vienkārši ziedot labdarībai, šeit ir apkopotas iespējas to izdarīt. Pie mums nesiet mantiņas, kuras vēlaties iemainīt, sagādājot kādam bērnam prieku un gūstot ne mazāku pretī!

Kā piedalīties “Mantu maiņā”?

 • Gadu mijā ķerieties pie mājas sapošanas, bet labās-nevajadzīgās lietas laukā nemetiet – tās iespējams var ļoti noderēt kādam citam. Ir vērts ierīkot kasti ar lielu uzrakstu “Mantu maiņai” un likt tajā visu, kas šķiet šim notikumam derīgs. Mēs visu pirmām kārtām mainām rotaļlietas – grabulīšus, mīkstās mantiņas, automašīnas un rotaslietas, puzles un galda spēles, attīstošās rotaļlietas un vienkāršus koka klučus – it visu, kas ietilpst kategorijā rotaļlieta. Taču plauktos neļaunojamies likt arī kādu bērnu skatāmgrāmatu ar cietākām lapām vai pa kādai jaukai grāmatiņai lielākiem bērniem. Tāpat drīkst nest arī DVD ar multenītēm, kādus datorspēļu diskus un tādas štelles. Lielā cieņa ir braucamie – stumjammašīnas, skrejriteņi, skrituļslidas utt. – tie uzreiz atrod jaunu braucēju. Droši vien kādā brīdī Latvijā uzkritīs arī sniegs un tad visi novērtēs iemainītās ragavas, slēpes u.c. ziemas priekiem derīgus rīkus.
 • Izvēloties mantiņas maiņai, ir liels lūgums būt KRITISKIEM. Ja rotaļlieta ir netīra, saplēsta/salauzta, savu laiku nokalpojusi un jūs paši tādu savam bērnam nevēlētos, tad varbūt tā neiepriecinās arī citus mainīties gribētājus? Taču, ja rotaļlietai ir kādi defekti, tā nestrādā, trūkst kādas detaļas vai tml., kaut vai pielieciet ar skočiņu klāt zīmīti, lai cilvēki pie plaukta var objektīvi novērtēt rotaļlietu. Citādi mazajam, kas aizstiepj mājās guvumu, iznāk vilšanās, ja izrādās, ka auto nebrauc vai konstruktoram trūkst detaļa, lelle nekad neaizver acis, bet puzlītei trūkst kāds gabaliņš…
 • Ja pašiem mantu nav vai to ir maz, der apjautāties radu bērniem, draugiem – ne visas ģimenes pašas labprāt piedalās šādā pasākumā, taču iespējams būs pateicīgas, ja atbrīvosiet viņu no kādas rotaļlietas, kas tikai aizņem vietu. Bet jums būs ko iemainīt :)

Kā palīdzēt “Mantu maiņai”?

 • Jo vairāk cilvēku piedalās “Mantu maiņā”, jo plašāks rotaļlietu klāsts un vairāk priecīgu cilvēku :) Tādēļ, lūdzu, padodiet ziņu par “Mantu maiņu” uz priekšu, cik vien tālu varat – Twitter, Facebook, draugiem.lv, calis.lv, maminuklubs.lv, atceries.lv utt. Pat Instagram (piemēram var padalīties ar savu iepriekšējās reizes guvumu foto)!
 • Pastāstiet par “Mantu maiņu” draugiem, radiem, paziņām – ik viens, kas iepriekšējā reizē ir forši iemainījies, nākamajā reizē atved bariņu draugu līdzi – tad jau mēs būsim daudz :)
 • Organizējieties grupās! Ir iespējams savākt rotaļlietas gan bērndārza grupiņā, gan darba kolektīvā, gan kādā māmiņu tusiņā un tml. un atsūtīt pie mums sūtni ar lielo kasti, bet paši ierasties tikai uz “Mantu maiņas” gala pasākumu pēc guvumiem :)
 • Īsi sakot – dalieties priekā un jums pašiem būs vairāk prieka!

Tas varētu būt labs novēlējums visam jaunajam gadam, vai ne? :)

2 Responses to “Mantu maiņa: Gadu mijas attīrīšanās un apmainīšanās”

 1. Diana Says:

  Cik aktīva ir mantu nešana līdz šim brīdim?

 2. admin Says:

  Kā gan lai es uz šo atbildu? :) Mantu kilogramos? :) Ko mainīties gribētājiem būs :)

Leave a Reply