Sirsnīgi iesakām: koncerti “Patiešām maziņiem”

Par Latvijas koncertu rīkoto koncertu ciklu “Patiešām maziņiem” esmu jau rakstījusi, šķiet, pat vairākas reizes. Tomēr atkārtošos arī šogad. Jo arī šogad mūsu ģimeni 4 reizes visas sezonas laikā svētdienās varēs sastapt Spīķeru koncertzālē, kopā ar mūsu puišeļiem, priecājoties par nerimstošo radošās komandas izdomu un mīlestību, kas šajos koncertos nepaliek nepamanīta. Robinam mūzika patīk ĻOTI un es ticu, ka daļēji tas ir arī pateicoties šo koncertu apmeklējumam, ko sākām jau tad, kad viņam vēl bija pusotrs gadiņš. Tātad šī mums būs jau trešā sezona. Un nekad nekas nav atkārtojies – ir jaunas pasakas, jauni instrumenti, jauni izpildītāji.

Ik sezonu ir četri koncerti, kuru garums un saturs mazajiem klausītājiem (pirmsskolniekiem) ir īsti piemērots un nemana nepacietīgu rosību vai garlaikotas žāvas – visi klausās, klusi, rātni un iejutušies. Protams, ik sezonu mums ir savi favorīti – cits koncerts liekas saistošāks, cits patīk mazāk. Un domas dalās – kas varbūt patīk lielajiem, tik ļoti nesaista mazos, bet mazajiem iekrīt sirdī tas, kas vecākiem varbūt nešķiet tik aizraujošs. Atceros, ka mums ļoti patika pasaciņa par F, kur iepazinām flautu, fagotu un visu šo prezentēja Floksis un Fuksija. Tāpat Robins arvien labi atcerās pasaku par Sprīdīti – lutausi (nemaz nenobijās) un velnu (to, kas dikti skaļais). Savukārt man nepārspējama šķita drāma vienā cēlienā par Centrāltirgus dārzeņiem :) Un iepazīstoties ar šī gada programmu, man ir savas cerības un ilgas, bet tikai sezonas beigās es zināšu, kas vislabāk paticis puikām, jo patiesībā jau viņi ir paši galvenie apmeklētāji. Lai gan man jāatzīst, ka nekad (pilnīgi godīgi) es kā pieaugušais neesmu garlaikojusies). Tieši tādēļ, ka patiks visiem šo no tiesas es bez kautrēšanās, domāšanas un vilcināšanās iesaku visām ģimenēm, kurās aug viens, divi vai pat trīs mazuļi vecumā līdz pieciem sešiem gadiem. Jo tas ir izcils veids, kā bērnus iepazīstināt ar mūziku, vokalizēšanu, deju, instrumentiem…

Gada abonements vienam cilvēkam (gan lielam, gan mazam) maksā 12 Ls. Turklāt, ja vien nekas nav mainījies, bērnam, kurš abonementa iegādes brīdī ir jaunāks par gadu, abonements nav vēl jāiegādājas. Ja šos 12 Ls izdalām uz 4 kocertiem, kas tematiski pieskaņoti sezonai, tad tie ir 3 Ls no cilvēka, kas ir teju kinobiļetes cenā, bet jums dziedās, dejos, spēlēs īsti dzīvi mākslinieki, bez fonogrammām un specefektiem – ar visu to sirds enerģētiku, kas mūzikā ir. Un ir Ziemassvētku koncerts, un Lieldienu… un tuvākais ir jau oktobrī :) Un kā man pačukstēja, daži abonementi vēl ir pieejami… Ko vajadzētu ķert ciet, jo pagājušos gados abonementus vajadzēja iegādāties jau vasaras sākumā (iepriekšējās sezonas beigās), lai pie tiem tiktu… Šķiet, ka Latvijas koncerti ir izdarījuši secinājumus un uztaisījuši par 2 koncertiem vairāk :) Tas forši, jo tad tomēr var uz tiem tikt visi, kas grib, ne tikai fiksākie :)

bet te zemāk tad es iekopēšu programmu jaunajai sezonai, lai jūs sakārdinātu pievienoties mums sestdienās vai svētdienās – kā jums labāk tīk :)

Abonements pirmsskolas vecuma bērniem
“PATIEŠĀM MAZIŅIEM”

Spīķeru koncertzālē Maskavas ielā 4, korp. 1
sestdienās plkst. 11.00, 13.00, 15.00
svētdienās plkst. 11.00, 13.00, 15.00

2013. gadā

26. un 27. oktobrī
“Īkstīte”
Pazīstamā pasaka klasiskās mūzikas ietērpā
Īkstīte – Agnese Egliņa, klavieres
Princis – Artūrs Cingujevs, klavieres
Lauku pele – Ilona Meija, flauta
Kurmis – Ints Dālderis, klarnete
Dejotāji, JVLMA studenti

14. un 15. decembrī
“Ziemassvētku dungojamās pasakas”
Grupa “Sus Dungo” ar latviskām noskaņām mūsdienīgā sniegumā

2014. gadā

1. un 2. februārī
“Daktera Aikāskan burvju receptes”
Kā dakteris Aikāskan vienā dienā izārstēja trusi Frici no visām kaitēm
Dakteris Aikāskan – Armands Siliņš, baritons
Trusis Fricis – Laila Kirmuška, aktrise
Medmāsiņa – Inga Šļubovska, soprāns
Sanitārs – Mārtiņš Zilberts, klavieres
Slimnīcas direktore – Elīna Endzele, sitaminstrumenti

15. un 16. martā
“Radio kora bērnības ainiņas”
ar aizgājušo laiku garšu Jāņa Ozoliņa, Arvīda Žilinska u. c. komponistu mūzikā
Latvijas Radio kora solisti – Kristīne Barkovska, Jānis Kokins, Līga Paegle, Aigars Reinis, Kārlis Rūtentāls, Dace Strautmane

Koncertus vada Karina Bērziņa
Ar video strādā Uģis Krišjānis

Abonementa cena 12 Ls vienam klausītājam
Informācija pa tālr. 67205489, 26698338
karina.berzina@latvijaskoncerti.lv, krista.vitola@latvijaskoncerti.lv
www.latvijaskoncerti.lv

6 Responses to “Sirsnīgi iesakām: koncerti “Patiešām maziņiem””

 1. Ilze Says:

  Jā, jā, jā..esmu ar abām rokām un kājām PAR.. šogad mums ar lielo meituci 5,5 g. pievienosies arī mazā māsa 2gadniece.. :)
  Arī mana mīļākā pagājušā gada koncertizrādīte bija par Centrāltirgus dārzeņiem.. :)

 2. Ilze Says:

  P.S. Koncertu skaits ir tikpat, cik pagājušogad.. (bet, jā, iekārdināti no pagājušas sezonas, biļetes pieteicām jau tūliņ pēc sezonas beigām..pagājušajā rudenī pirku abonementus īsi pirms pirmā koncertiņa, bet tad īsti nebija iespējams izvēlēties dienu un pulksteņlaiku..)

 3. admin Says:

  Hm, es kaut kā biju piefiksējusi, ka pagājušā gadā bija 11 un 13 koncerts, bet ka 15.00 arī ir viens, to nebiju pamanījusi. Šķita, ak ir 4 koncerti pa abām dienām, bet šogad jau seši. Tad biju to palaidusi garām, ja tā :) Katrā ziņā, šogad vēl bišķi vietiņas esot, tā no ticamiem avotiem :)

 4. Elina Says:

  Gribam šogad izmēģināt, bet pētot biļešu pirkšanas iespēju īsti nesaprotu, vai tur ir iedalītas vietas, proti, it kā jāizvēlas vieta, bet biļetē tā beigās neparādās. Domāju vienkārš, vai ir vērts pirkt uz neērtāku dienu un laiku, bet labāku vietu, vai nav vērts, jo sēž pēc principa- kur katrs vēlas un tiek? Vai varat padalīties ar pieredzi- tie, kas jau apmeklējuši?

 5. admin Says:

  Līdz šim nekad vietas nav bijušas ierādītas – sēž kur grib. Bērni bieži sēž priekšā uz foršajiem griķu spilveniem. Mazākie mammām klēpī krēslos tālāk aiz spilvenos sēdētājiem. Ja ir bažas, ka notikumi uz skatuves varētu satraukt mazo, var kāpt balkonā un atrasties mazliet tālāk no skatuves, bet tomēr visu labi redzēt. Domāju, ka svarīgi izvēlēties labu laiku nevis vietu, jo redzēt patiesībā var no it visurienes.

 6. Elina Says:

  Paldies!

Leave a Reply