“Mantu maiņas” nedēļā īpašas aktivitātes

Šoreiz esam centušies, lai “Mantu maiņas” nedēļa nepaiet secen tā vienkārši nepamanīta. Tātad īpašajā nedēļā – t.i. jau nākamajā – no 10. līdz 14. septembrim, šādas tādas lietas…

Pati galvenā – mantu mainīšana

Mantu mainīšana notiks no otrdienas līdz sestdienai “muki.lv” veikaliņā Baznīcas ielā 31. Un kārtība ir sekojoša.

 • Vairākas dienas (no 10. līdz 13.septembrim) vecāki un paši bērni varēs nodot rotaļlietas, kas vairs nesagādā tādu prieku kā sākumā, pretī saņemot  jaunieviestu valūtu – muki lati.
 • Ikviena rotaļlieta, kas būs jauna vai saudzīgi lietota, tīra un ar prieku citam bērnam lietojama, tiks novērtēta vērtībā no 1 līdz 5, par ko varēs saņemt atbilstošu naudiņu skaitu.
 • Nedēļas izskaņā – sestdienā, 14.septembrī no plkst. 11 līdz 15 – ikviens, kura rīcībā būs muki lati, varēs tos iztērēt, iegādājoties jaunas rotaļlietas no “Mantu maiņas” plaukta. Rotaļlietu varēs izvēlēties pēc principa “kurš pirmais brauc, pirmais maļ” – pirmajiem nācējiem, protams, rotaļlietu izvēle būs plašāka.
 • Maiņai nodotās rotaļlietas nebūs iespējams pārdot vai nopirkt par parastiem latiem un santīmiem vai citām valūtām. Rotaļlietas, kas paliks pāri, nodosim kādai labdarības organizācijai.
 • Taču šajā reizē izmēģināsim arī iespēju muki latus – “Mantu maiņai” nepieciešamo naudiņu – iegādāties par Latvijas latiem. 1 muki lats = 0,50 Ls. Visu naudiņu, kas būs iegūta, ziedosim kādam ziedot.lv labdarības projektam. Šī ir iespēja piedalīties arī tiem, kam šobrīd vēl nav mantiņu maiņai.

Mēs tomēr vēlreiz atgādinām – “Mantu maiņa” NAV ROTAĻLIETU ZIEDOŠANA. Ja vēlaties savas lietiņas vienkārši ziedot labdarībai, šeit ir apkopotas iespējas to izdarīt. Pie mums nesiet mantiņas, kuras vēlaties iemainīt, sagādājot kādam bērnam prieku, gūstot ne mazāku pretī!

Klaudijas Hēlas lekcija par bērna attīstību un rotaļlietu nozīmi

11. septembrī pie mums mācību telpā Jauno vecāku skolas ietvaros viesosies Klaudija Hēla, lai stāstītu par to, cik ļoti nozīmīgas bērna attīstībā ir rotaļlietas un rotaļāšanās, kādas mantiņas mazulim izvēlēties un kādas varbūt ar nemaz ne. Lieliska iespēja izzināt dabisku bērna attīstības ceļu no pirmā smaida līdz pat pirmajiem soļiem jaunajiem (un nemaz ne jaunajiem) vecākiem :) šī ir mūsu ģimenes iedvesmas lekcija, tādēļ to mēs iesakām ikvienam vecākam. Kā must-havu :)

Īpaša uzmanība (un cenas) dabai draudzīgām lietām

“Mantu maiņas” viena no būtiskākajām sūtībām ir draudzēšanās ar dabu, jo galu galā, apmainoties ar apnikušām rotaļlietām, mēs ne vien aiztaupām kādu izmestu mantu, bet arī kādu jaunu vietā saražotu, tā ka labums ir pat dubults… Tāpēc turpinot lielisko dabai draudzīgo ideju, precēm, kas īpaši draudzīgas dabai, arī draudzīgākas cenas veikaliņā:

Makedo – šie šķiet ir vieni no mūsu veikaliņa vadošajiem rotaļu komplektiem, lai veidotu dzīvi labāku – vedinātu bērnus un vecākus uz radošu otrreizēju lietu izmantošanu spēļu nolūkā – šiem 10% atlaide

– visām Franck&Fischer kartona rotaļlietām – puzlēm un spēlītēm, kas drukātas uz otrreizējās pārstrādes kartona ar netoksiskām krāsiņām, kā arī WWF (Pasaules dabas fonda) puzlēm – 10% atlaide

4M rotaļlietu sērijai “Green Science”, kas ierāda bērniem, kā lietderīgi izmantot atjaunojamo enerģiju vai atkritumus – 10% atlaide

– BecoThings trauciņiem un podiņiem, kas izgatavoti no rīsiem, bambusa un citiem augu izcelsmes materiāliem un sadalās vidē – 10% atlaide

Mammas roku reciklētajām lietiņām – garajiem grabuļiem, čūskiņām, bumbām, karodziņiem un citiem sīkumiem – 7% atlaide

SoftBums auduma autiņiem (t.sk. pasūtījumiem ar skatu nākotnē, ja tiek veikta apmaksa “Mantu maiņas” nedēļā) – 7% atlaide

Bambo eko vienreizējām autiņbiksītēm – 5% atlaide

Lūk, šī ir jūsu iespēja kļūt vēl zaļākiem un arī ietaupīt – ne vien piedaloties “Mantu maiņā”, bet arī iegādājoties dabai draudzīgas preces!

Aptuveni tā mēs rosāmies nākamnedēļ! Gaidām ciemos arī jūs :)

2 Responses to ““Mantu maiņas” nedēļā īpašas aktivitātes”

 1. Lasma Says:

  Labdien,

  Vēlējos precizēt par atlaidītēm, kuras tiks dotas noteiktām preču grupām, t.i., vai šīs augstāk minētās atlaides summēsies arī ar “reģistrētā drauga” atlaidīti?
  Paldies

 2. admin Says:

  Sveiki, sveiki!
  Nē, summēties gan nesummēsies – piemērosim lielāko atlaidi :)

Leave a Reply