Sākam gaidīt “Mantu maiņu”

Mani iepriecēja rakstiņš, ko nejauši uzgāju internetā, smeļoties iedvesmu par rotaļlietu otreizējo izmantošanu – angļu mākslinieks Roberts Bredfords no lietotām plastmasas rotaļlietām izgatavo ļoti simpātiskas skulptūras. šī ideja mani uzrunāja dubultā, jo liela daļa skulptūru ir suņi Šādi mākslinieks ne vien pelna naudu, bet arī aiztaupa krietnu daļu plastmasas atkritumu pasaulei, jo dažas skulptūras sastāv pat no 3000 rotaļlietu detaļām. Arī mēs esam lieli rotaļlietu otrās iespējas atbalstītāji. Un kamēr mēs vēl neprotam no tām izgatavot skulptūras, mēs organizējam nu jau krietni iemīļoto pasākumu – “Mantu maiņu”. Šī būs šķiet jau piektā reize! Un daži jau taujā, kad tad, kad tā būs…

Nu tad pavisam oficiāli – izsludinām jaunos “Mantu maiņas” datumus – 10.-14. septembris!!! Tā ir otrā septembra nedēļa, kad gaidīsim no 10. līdz 13. septembrim visus, kam mājās ir iekrājusies kāda iemaināma manta, bet 14.09. (sestdienā) notiks lielā mantu dabūšana, kad visi varēs tikt pie kā jauna un kārota.

Kas ir “Mantu maiņa”?

“Mantu maiņa” ir bezpeļņas-daudzprieka rotaļlietu apmainīšanas pasākums, kurā piedalās saudzīgi lietotas vai jaunas, bet jums nevajadzīgas rotaļlietas. Tā notiek veselu nedēļu – no otrdienas līdz sestdienai “muki.lv” veikaliņā Baznīcas ielā 31. Un kārtība ir sekojoša.

 • Vairākas dienas (no 10. līdz 13.septembrim) vecāki un paši bērni varēs nodot rotaļlietas, kas vairs nesagādā tādu prieku kā sākumā, pretī saņemot  jaunieviestu valūtu – muki lati.
 • Ikviena rotaļlieta, kas būs jauna vai saudzīgi lietota, tīra un ar prieku citam bērnam lietojama, tiks novērtēta vērtībā no 1 līdz 5, par ko varēs saņemt atbilstošu naudiņu skaitu.
 • Nedēļas izskaņā – sestdienā, 14.septembrī no plkst. 11 līdz 15 – ikviens, kura rīcībā būs muki lati, varēs tos iztērēt, iegādājoties jaunas rotaļlietas no “Mantu maiņas” plaukta. Rotaļlietu varēs izvēlēties pēc principa “kurš pirmais brauc, pirmais maļ” – pirmajiem nācējiem, protams, rotaļlietu izvēle būs plašāka.
 • Maiņai nodotās rotaļlietas nebūs iespējams pārdot vai nopirkt par parastiem latiem un santīmiem vai citām valūtām. Rotaļlietas, kas paliks pāri, nodosim kādai labdarības organizācijai.

Kā piedalīties “Mantu maiņā”?

 • Ir vērts jau tagad ierīkot kasti ar lielu uzrakstu “Mantu maiņai” un likt tajā visu, kas šķiet šim notikumam derīgs. Mēs visu pirmām kārtām mainām rotaļlietas – grabulīšus, mīkstās mantiņas, automašīnas un rotaslietas, puzles un galda spēles, attīstošās rotaļlietas un vienkāršus koka klučus – it visu, kas ietilpst kategorijā rotaļlieta. Taču plauktos neļaunojamies likt arī kādu bērnu skatāmgrāmatu ar cietākām lapām vai pa kādai jaukai grāmatiņai lielākiem bērniem. Tāpat drīkst nest arī DVD ar multenītēm, kādus datorspēļu diskus un tādas štelles. Lielā cieņa ir braucamie – stumjammašīnas, skrejriteņi, skrituļslidas utt. – tie uzreiz atrod jaunu braucēju.
 • Izvēloties mantiņas maiņai, ir liels lūgums būt KRITISKIEM. Ja rotaļlieta ir netīra, saplēsta/salauzta, savu laiku nokalpojusi un jūs paši tādu savam bērnam nevēlētos, tad varbūt tā neiepriecinās arī citus mainīties gribētājus?
 • Tāpat ļoti lūdzam būt GODĪGIEM (kas bija visbiežāk izteiktā rekomendācija no iepriekšējo “Mantu maiņu” dalībniekiem) – ja rotaļlietai ir kādi defekti, tā nestrādā, trūkst kādas detaļas vai tml., kaut vai pielieciet ar skočiņu klāt zīmīti, lai cilvēki pie plaukta var objektīvi novērtēt rotaļlietu. Citādi mazajam, kas aizstiepj mājās guvumu, iznāk vilšanās, ja izrādās, ka auto nebrauc vai konstruktoram trūkst detaļa, lelle nekad neaizver acis, bet puzlītei trūkst kāds gabaliņš…
 • Ja pašiem mantu nav vai to ir maz, der apjautāties radu bērniem, draugiem – ne visas ģimenes pašas labprāt piedalās šādā pasākumā, taču iespējams būs pateicīgas, ja atbrīvosiet viņu no kādas rotaļlietas, kas tikai aizņem vietu. Bet jums būs ko iemainīt :)
 • JAUNUMS! Šajā reizē izmēģināsim arī iespēju muki latus – “Mantu maiņai” nepieciešamo naudiņu – iegādāties par Latvijas latiem. 1 muki lats = 0,50 Ls. Visu naudiņu, kas būs iegūta, ziedosim kādam ziedot.lv labdarības projektam. Šī ir iespēja piedalīties arī tiem, kam šobrīd vēl nav mantiņu maiņai.

Kā palīdzēt “Mantu maiņai”?

 • Jo vairāk cilvēku piedalās “Mantu maiņā”, jo plašāks rotaļlietu klāsts un vairāk priecīgu cilvēku :) Tādēļ, lūdzu, padodiet ziņu par “Mantu maiņu” uz priekšu, cik vien tālu varat – Twitter, Facebook, draugiem.lv, calis.lv, maminuklubs.lv, atceries.lv utt. Pat Instagram (piemēram var padalīties ar savu iepriekšējās reizes guvumu foto)!
 • Pastāstiet par “Mantu maiņu” draugiem, radiem, paziņām – ik viens, kas iepriekšējā reizē ir forši iemainījies, nākamajā reizē atved bariņu draugu līdzi – tad jau mēs būsim daudz :)
 • Organizējieties grupās! Ir iespējams savākt rotaļlietas gan bērndārza grupiņā, gan darba kolektīvā, gan kādā māmiņu tusiņā un tml. un atsūtīt pie mums sūtni ar lielo kasti, bet paši ierasties tikai uz “Mantu maiņas” gala pasākumu pēc guvumiem :)
 • Īsi sakot – dalieties priekā un jums pašiem būs vairāk prieka!

P.S. Mēs tomēr vēlreiz atgādinām – “Mantu maiņa” NAV ROTAĻLIETU ZIEDOŠANA. Ja vēlaties savas lietiņas vienkārši ziedot labdarībai, šeit ir apkopotas iespējas to izdarīt. Pie mums nesiet mantiņas, kuras vēlaties iemainīt, sagādājot kādam bērnam prieku un gūstot ne mazāku pretī!


Leave a Reply