“Mantu maiņa” – šoreiz Lielās talkas noskaņās

Nu jau “Mantu maiņa” kļuvusi par iemīļotu tradīciju. Šoreiz to rīkosim par godu “Lielajai talkai” – aprīlis nu ir tāds mēnesis, kad tīrām un kārtojam. Tad nu sakārtosim savus plauktus un mantu kastes un noskaidrosim, kas tajās samaināms :)

Tiem kas jau piedalījās iepriekšējās “Mantu maiņās”, droši vien divreiz nebūs jāstāsta, cik forši tas ir – nevajadzīgas mantas atdevām, jaunas vietā dabūjām un jaunieguvuma prieks kūsāt kūsāja – īsts win-win pasākums :) Bet noteikti ir cilvēki, kas vēlēsies mums pievienoties pirmo reizi. Tad nu pastāstu, kāda ir galvenā ideja.

“Mantu maiņa” ir bezpeļņas-daudzprieka rotaļlietu apmainīšanas pasākums, kurā piedalās saudzīgi lietotas vai jaunas , bet nevajadzīgas rotaļlietas. Šoreiz tā notiks aprīļa otrajā nedēļā “muki.lv” veikaliņā Baznīcas ielā 31. Un kārtība ir sekojoša.

 • Vairākas dienas (no 8. līdz 12.aprīlim) vecāki un paši bērni varēs nodot rotaļlietas, kas vairs nesagādā tādu prieku kā sākumā, pretī saņemot  jaunieviestu valūtu – muki lati.
 • Ikviena rotaļlieta, kas būs saudzīgi lietota, tīra un ar prieku citam bērnam lietojama, tiks novērtēta vērtībā no 1 līdz 5, par ko varēs saņemt atbilstošu naudiņu skaitu.
 • Nedēļas izskaņā – sestdienā, 13. aprīlī no plkst. 11 līdz 15 – ikviens, kura rīcībā būs muki lati, varēs tos iztērēt, iegādājoties jaunas rotaļlietas no “Mantu maiņas” plaukta. Rotaļlietu varēs izvēlēties pēc principa “kurš pirmais brauc, pirmais maļ” – pirmajiem nācējiem, protams, rotaļlietu izvēle būs plašāka.
 • Maiņai nodotās rotaļlietas nebūs iespējams pārdot vai nopirkt par parastiem latiem un santīmiem vai citām valūtām. Rotaļlietas, kas paliks pāri, nodosim kādai labdarības organizācijai.

Daži padomi, kā piedalīties:

– Pirmkārt un galvenokārt – izrevidējiet savu mantu kasti, spēļu plauktus un visu citu – esam pārliecināti, ka tur ir šis un tas “Mantu maiņai” noderīgs pat, ja jums liekas, ka tur nekā tāda nav. Šī ir lieliska iespēja pilnīgi bez finansiālām investīcijām tikt pie kāda refreša savā mantu plauktā ikvienam bērnam. Tomēr NB! mēs negribam konkurēt ar atkritumu kasti un tās lietas, kurām drīzāk pienāktos nokļūt tur, tad lai turp arī dodas! Esiet kritiski pret to, ko plānojat nest! Šīm lietām vajadzētu iepriecēt kādu bērnu nevis būt skumjai atmiņai par kādrreizējo prieku. Citiem vārdiem: salauztas, saplēstas, netīras, daļēji izzaudētas utt. rotaļlietas gan ne…

– Pēc iepriekšējās maiņas daži sacīja, ka jau uzreiz ierīkojuši mājās kasti ar uzrakstu “Mantu maiņai”, kurā ik pa mirklim ieliekot kādu rotaļlietu, lai jau laikus gatavotos šim pasākumam un pēdējā brīdī nebūtu jānodarbojas ar revīziju. Prātīgi! Pēc tam šādu kasti ieviesām arī mēs savā mājā :)

– Jo vairāk būs cilvēku, kas atnesīs rotaļlietas un piedalīsies “Mantu maiņā”, jo jaukāk būs visiem – galvenokārt tādēļ, ka būs plašāka izvēle un lielākas izredzes, ka visi aizies prom priecīgi ar kādu nenovērtējamu dārgumu ķešā. Tādēļ, lūdzu, lūdzu, izziņojiet saviem draugiem, radiem un paziņām, kā vien mākat un protat, ka šāds pasākums būs – vai tas būtu Twitterī, Facebook un visur citur. Pastāstiet par to bērndārzos un bēbīšskolās, padodiet tālāk ziņu spēļu biedriem un kaimiņiem. Mēs būsim pateicīgi par it visiem likumīgiem un pieklājīgiem veidiem.

– Nav liegts uz “Mantu maiņu” nest ne savas personīgās rotaļlietas. Zagt gluži nevajadzētu, tomēr, ja kādai kaimiņu ģimenei nav intereses piedalīties, bet mantas veļas pa durvīm kāpņu telpā, tad varbūt varat viņiem palīdzēt no tām atbrīvoties. Iespējams padoms aptaujāt radus, draugus un kaimiņus par nevajadzīgām rotaļlietām noder pavisam vismazāko bēbīšu vecākiem, kuri grib piedalīties, bet lieku mantiņu pašiem vēl nav. Tāpat noteikti var organizēties pulciņos attālāku vietu aktīvisti, darba kolektīvi, māmiņu domubiedru grupas utt. un atgādāt pie mums mantas ar pārstāvja palīdzību visas vienkopus.

– Kad nāksiet pakaļ rotaļlietām sestdienā, lūdzu, ņemiet līdzi maisiņu, kur salikt iegūto!

Jāuzskaita ieguvumus no šīs akcijas? Labi, pavisam īsi:

– Atbrīvojamies no lietām, kas mums pašiem nav vajadzīgas, tomēr visu laiku šķiet, ka miskastē īsti tak nemetīsi

– Tiekam pie lietām, kas sagādā prieku un faktiski ir mums jaunas rotaļlietas, nemaksājot par to nevienu īstu latu

– Daba uzgavilē, jo atkritumu izgāztuves nepapildina jauni plastmasas rotaļlietu un iepakojumu kalni; un netiek saražota viena otra lieka manta, jo bērni ir aizņemti, rotaļājoties ar “Mantu maiņā” jauniegūtajām mantiņām :)

– Tusiņš :) Burziņš :) Mazliet medības :) Bet tas ir tā vērts :) No tiesas – palasiet secinājumus pēc iepriekšējās “Mantu maiņas” šeit.

 

6 Responses to ““Mantu maiņa” – šoreiz Lielās talkas noskaņās”

 1. Irena Says:

  Vai mīkstas un/vai maziņas mantas arī tiek pieņemtas (protams saudzīgi lietotas vai jaunas)?

 2. admin Says:

  Jā, pieņemam visu, kas vien iekļaujas zem nosaukuma “mantiņas – jaunas vai gandrīz kā jaunas”. Ja vien kādam puslīdz saprātīgam cilvēkam tas varētu likties maiņas vērts priekšmets, tad droši. Bet, lūdzu, nenesiet sasmulētas un nolietotas vai galēji bezgaimīgas rotaļlietas. Tās tāpat neviens neizvēlas un tad tās paliek skumjas kastes dibenā un mums ir jādomā, vai tās vest labdarībai (vai maz ir vērts) vai tomēr mest miskastē. Un tad jau labāk varbūt tās mest miskastē uzreiz. Arī mazas mantiņas maiņai ņēmām – tās vērtējām pa čupiņām – tā kā mazākā naudas vienība (1 muki lats) ir konvertējama pret aptuveni 5 LVL, tad tā arī likām – 3-5 grabulīši vai mazumiņi par 1 muko latiņu. Vai ja kādas zvēru figūriņas, lomu spēļu nieciņi vai, pagājušo reizi bija atnestas kādas dāmas rotu un kreļļu kolekcija – tad tās var jau mājās safasēt pa maziem maisiņiem komplektiņos un tā tās arī liekam maiņas plauktā. Īsi sakot – iedomājieties sevi citu mainītāju priekšā un dariet visu, lai jūsu mantiņa stiktu izķertas pirmās. Tad tā Mantu maiņa būs aizraujošāka visiem :)

  Piebildīšu, ka droši var nest arī stumjammašīnas, skūterus, skrejriteņus, šūpuļzirdziņus, galda spēles (arī pieaugušo) u.c. tādas lielākas lietas,no kurām esat izauguši, jo tās arī vienmēr kādam mazākam noder un tiek vērtētas augstāk, tā ka pretī var dabūt diezgan lielu čupu ar citām mantām. Šoreiz esam ieplānojuši, ka var nest arī DVD ar multenītēm un bērnu filmām. Tāpat ņemam kartona un cita materiāla cieto lapu grāmatiņas.

 3. admin Says:

  Atgādinu vēl un vēl – noteikti patīriet arī šķūnīšus un pagrabus/bēniņus – jo VASARA NOTEIKTI BŪS! Tādēļ varbūt citiem noderēs kāds pāraugts braucamais, bērnu sporta inventārs, ķiveres, skrituļslidas un tādas vasarīgas mantas. Kā arī šoreiz esam atvērti multenīšu un filmu DVD, varbūt kādi bērnu dziesmiņu un pasaku audio CD.

 4. Irena Says:

  Paldies par jauko pasākumu! Bērns ir ļoti priecīgs! :)

 5. Velosipēdu eļļošana Says:

  Sveiki.
  Māsīcas meitai divritenis ir palicis par mazu.
  Vai ir vēl vajadzība pēc kādām mantām? Un, ja jā, tad kā to var nogādāt?
  Paldies.

 6. admin Says:

  Mantu maiņa notiks arī septembrī. Tomēr atgādinu, atgādinu, atgādinu – ta nav mantu nodošana un nevienam pēc tām nav vajadzības. Cilvēki turp dodas mainīties atdodot kādam manti, kas viņam vairs nav noderīga un saņemot vietā kaut ko, kas varētu noderēt viņiem.

Leave a Reply