Kā mums gāja ar mainīšanos…

LABI! :) Vismaz tā teica liela daļa apmeklētāju, kuri promejot arī atzina, ka šādu pasākumu noteikti vajag atkārtot. Tomēr gribam šo nodot jūsu izlemšanai – lūdzu, šī ieraksta komentāros paudiet savu viedokli, vai “Mantu maiņa” ir pelnījusi notikt ar zināmu regularitāti un ko būtu jāņem vērā turpmākajām reizēm.

Protams, mums ir arī vairāki savi secinājumi:

– diemžēl daudzi tomēr šo pasākumu bija uztvēruši kā tikšanu vaļā no nevajadzīgām mantām tādā prastā veidā un nesa mums itin visu, kas vien bija kļuvis lieks, nekautrējoties par šo rotaļlietu estētisko kvalitāti – “Mantu maiņas” plauktā tieši šīs lietas ir palikušas pāri visvairāk – lelles sapinkātiem un izplēstiem matiem, briesmīga paskata mīkstmantas, salauztas rotaļietas, kuras vairs nedarbojas un rezultātā ir tikai plastmasas klucis bez noteikta pielietojuma… no šī mēģinām izdarīt secinājumu: a) cerēt, ka līdz ar tradīciju izkopšanu cilvēki arī rūpīgāk izvērtēs, ko īsti nes mainīt, jo tas patiesi ir “mainīt” un kurš gan gribētu saņemt pretī augstāk pieminētās un līdzīgās lietas? b) vai tomēr ir jāizveido ļoti strikta shēma, kā plauktu ar šādām rotaļlietām pasargāt – tikai kāda?

– kā jau tika prognozēts, ļoti daudz pāri palika grabulīši un citas pašiem mazākajiem domātās rotaļlietas. protams, loģiski. bet ko darīt? kā dot iespēju pašiem mazākajiem tikt pie naudiņām, ja vēl nav ko mainīt? galvenais iebildums, kāpēc šīs naudiņas nevaram piedāvāt mazajiem dabūt kaut kā citādi, ir tāds, ka tad apgrozībā būs vairāk naudiņas kā mantu plauktā un, pie nosacījuma, ka visi naudu izlieto, kādam pietrūktu mantas, kaut viņš varbūt ir atnesis savējās un nu paliek ar “naudiņu” vien…

– vecākajiem bērniem (tiem, kam jau 5-6-7 gadi) atkal bija visai īsi ar mantām – savu rotaļlietu, no kuras viņš ir izaudzis, atnesis, bet vietā īsti nav ko ņemt. kā risināt šo?

– galu galā (summējot visus 3 augšminētos) apgrozībā palika diezgan daudz naudiņas, kuru cilvēki plāno iztērēt nākamajā “Mantu maiņā”… tagad man galvā grozās domas – no vienas puses tas nozīmē, ka plauktā būs mazāk mantu kā naudas. no otras puses, pieredze parādīja, ka tam nav cieša sakara, jo saprātīgi cilvēki tāpat neņem vairāk kā vēlas un ļoti nebēdā arī tad, ja kabatā pāri paliek kāda naudiņa (arī mums pašiem palika vismaz 10 naudiņas), bet mājās mazliet vairāk brīvu vietu (fuf!). un tomēr galīgi palaist neregulētu plūsmu ar mukajiem latiem tautās, kuru nekādi nevar nosegt ar preču piedāvājumu, laikam varētu saukt par sliktu monetāro politiku, kas beigu beigās varētu beigties ar tradīcijas sabrukumu… ko darīt ar naudiņām – katru reizi tomēr taisīt atšķirīgas un vecās nepieņemt? vai ļaut šai naudiņai būt ilglaicīgai un citādi risināt rotaļlietu iztrūkumu?

– Ja būs vairāk kvalitatīvu rotaļlietu, varbūt arī mantu saņemšanas pasākuma garumam būs nozīme, tomēr šajā reizē visi, kas patiesi bija nodomājuši tikt pie kādas vērtīgas mantas, stāvēja uz sliekšņa pirms 11 un mūs sagaidīja nepacietīgs bariņš, kad vērām savas durvis. Tie tad arī aptuveni stundu nodarbojoties ar izvēlēm un svarīgiem lēmumiem, un faktiski ap 12 jau viss bija noklusis un atlikušo 3 h laikā pie mums iemaldījās vien pa kādam mantu mainītājam ar dažām mazām naudiņām, kuriem proporcionāli tam, cik vēlu viņi ieradās, arī bija arvien mazāk, ko izvēlēties plauktā.

Bet kopumā – vismaz mūsu ģimene pasākumu vērtējam ar + zīmi, jo tas bija iemesls izrevidēt plauktus un godīgi sev atzīties, ar ko mēs vairs nespēlējamies un nav cerību arī uz mazo brāli 😉 Tā vietā tikām pie dažām vērtīgām lietām un dažām, kas visticamāk sagādās prieku īsu laiku un ticams, ka jau nākamajā “Mantu maiņā” varētu atgriezties plauktā uz maiņu. Tomēr arī šādas krāmmantiņas bērniem šad un tad gribās. Un tas nozīmē, ka mums būs aiztaupīta to iegāde veikalā un nebūs vēlāk jārisina jautājums, kur to likt, kad apnīk… Tomēr kopējais mūsu mantu apjoms ir sarucis, ja mēs runājam par kubatūru – tas priecē :) Mēs piedalīsimies vēl :) Un jūs?

6 Responses to “Kā mums gāja ar mainīšanos…”

 1. unchiksa Says:

  Labdien!

  Mantu maiņā nepiedalījos, jo pagaidām nav ar ko.
  Bet runājot par to, ko darītar mantām, kuras netiek iegādātas, tad es domāju, ka nav ko turēt noliktavā un nav ko gaidīt nākamo maiņu. Es domāju, ka jebkura klīnika, kurā vien ir bērniem domātās uzgaidāmās telpas, būs priecīgi par Jūsu mantu grozu un arī tie bērniņi, kuri Jums mantas nodevuši, būtu priecīgi, ka kādu citu tā mant priecē un kļuvusi noderīga. Tik tad mantu nodošanas brīdi uztaisiet kādu bildi, lai katru reizi mēs varam papriecāties, kur tad mantiņa ir nonākusi.
  Tad Jums atkritīs jautājums vai pieņemt, vai nepieņemt grabulīšus un ko ar tiem darīt, jo arī grabulīši ir noderīgi 2mēnešniekam.
  Par to, ko darīt ar neiztērēto muki naudu, Jums aizrakstīju meilā.

 2. juune Says:

  Nav baigi gudri spriest, ja paši nepiedalījāmies 😀 [vnk tā sestdiena bija pilnīgi un galīgi aizsista citam pasākumam, tā ka pat nesākām, plus, pārdomājot mantu krājumus, palika iespaids, ka nav īsti tādu lietu, no kurām gribētos šķirties — ar visu tak spēlējas]. Tomēr ideja — ar tām iepriekšējās reizes naudiņām varbūt var darīt kaut kā tā, ka tās laika gaitā pamazām zaudē vērtību, piem., procentuāli, vai ar katru notikušu maiņas pasākumu noskaitot nost 1 vai 2. Vai arī naudiņas var nākt ar “expiration date”. Tad apgrozījumā nebūs nekontrolējami apjomi.

 3. Lone Says:

  Sveiki!
  Gribēju piedalīties, bet nepaspēju! Tā bija gana saspringta pirmā skolas nedēļa, kad bija grūti izbrīvēt laiku tikšanai uz muki otrā Daugavas pusē. Un vēl taču vajadzēja apskatīt un izvētīt savu mantu kasti, plauktu utt. Es par to, lai būtu garāks mantu nešanas sprīdis un, lai to varētu laicīgāk zināt. Tagad jau iekārtoju grozu – mantām uz iespējamo maiņu. Gaidu nākamo reizi, jo ar skaudību skatījos, kādas mukas mantas draudzene tika pie jums iemainījusi. Nakamreiz būšu klāt.

 4. Egita Says:

  Mantu maiņā nepiedalījos (jo vēl nav diži ar ko :)), bet par tām saplēstām un pinkainajām mantām es domāju, ka ja jūs paši tās pieņēmāt un vērtējāt, cik pretim izsniegt naudiņas, tad jau pie reizes vērtējot var redzēt, kāda tā manta ir un saplēstās/netīrās/pinkainās vienkārši neņemt. Jūs organizējat, jūs diktējat noteikumus! 😉

 5. Māra Says:

  Mēs piedalījāmies ar 4 mantām un saņēmām 3 atpakaļ, esam diti priecīgi un man 2 draudzenes gribēs piedalīties nākamajā reizē. Es jau pat plānoju mantu atlikšanu uz priekšu, lai varētu atkal kaut ko iemianīt. Mēs vēl mazi (tagad tikai 5 mēn., bet dažas mantiņas maiņai sakasījām).
  Es arī balsotu par to,ka netīrās un saplēstās nepieņem. Šī tomēr nav izgāztuve un kurš gan ar tādu gribēs spēlēties-varetu būt pamatojums. Varbūt var ieviest kasti, kur tādas likt un tad to visu uz Getliņiem vai kaut kā tā?
  Par mantām lielajiem bērniem-tas laikam ir neizbēgami, ka viņiem būs mazāk mantu no kā izvēlēties un vecākiem ar to vienkārši jārēkinās kā ar lietainu dienu. Manuprāt tur nav daudz risinājumu.
  Mēs katrā ziņā arī priecātos, ja būtu garāks laiks,kad nest mantiņas, jo tad var noorganizēt, ka tiek arī draugi no laukiem uz maiņu (tur paietu laiks, kamēr pāršķiro un atdet utt.).

 6. admin Says:

  Paldies par komentāriem publiski, e-pastiem un padomiem klātienē :) Tos ņemsim vērā un esam izlēmuši, ka nākamā “Mantu maiņa” BŪS! Tā notiks janvārī, kad būsim mazliet atģidušies pēc svētkiem un jums būs iespēja jauno gadu sākt ar lielo tīrīšanu un atbrīvošanos no vecā gada “uzkrājumiem” :)

  No mūsu puses ieteikums – tā tiešām ir laba doma jau laikus iekārtot kādu atvilkni vai kasti mantām, kas noderētu maiņai un iekrāt tās laikus! Tomēr mantu pieņemšanas laiku maķenīt (bet tikai maķenīt!) pagarināsim, bet saņemt pretī gan jaunas mantas varēs tikai vienu konkrētu dienu.

Leave a Reply