“Mantu maiņa” tuvojas

Izrevidējiet savas mantu kastes, izberiet rotaļlietu grozus, izslaukiet pagultes un izķidājiet skapjaugšas… “mantu maiņa” iet vaļā jau nākamnedēļ! Pēdējais brīdis ieskicēt dažus praktiskas dabas jautājumus.

 • “Mantu maiņas” rotaļlietas tiek pieņemtas (bet nevis mainītas!) no 4. līdz 7. septembrim – tas ir nākamās nedēļas otrdien, trešdien, ceturtdien un piektdien muki.lv darba laikā
 • Rotaļlietas vizuāli novērtēsim un izsniegsim pretī mukos latus. Aptuvens viena mukā lata kurss ir 5 Latvijas lati pret vienu – t.i., ja rotaļlieta (šī vai ļoti līdzīga) jauna kādā veikalā varētu maksāt 5, 10, 15 utt. Ls, tad mēs atbilstoši piesolīsim 1, 2, 3 utt. mukos latus. Rotaļlietas, kuras ir bojātas, zaudējušas savu spozmi un citādi ir ar acīmredzamu vērtības zudumu, attiecīgi tiks vērtētas zemāk. Nieciņus pieņemsim grupiņās, piemēram, 2-3 grabulīši varētu būt tie paši 5 Ls un attiecīgi būs visi kopā 1 naudiņas vērti.
 • Pretī kādu rotaļlietu varēs saņemt 8. septembrī – sestdienā, no 11 līdz 15. Un ne vēlāk un ne ātrāk!
 • Visas atnestās mantiņas tiks liktas īpašos plauktos, norādīta to vērtība un jums atliks izvēlēties un izkalkulēt, cik liela mantu kaudze jums iznāk. Kurš nāks pirmais, varēs, protams izvēlēties no plašāka mantu klāsta.
 • Ja kādas rotaļlietas paliks pāri, izdomāsim, ko ar tām iesākt. Katrā ziņā iedzīvoties uz rotaļlietu maiņu negrasāmies – mūsu puikas “Mantu maiņā” piedalīsies pēc vispārējiem noetikumiem un Robins jau tagad prāto, kas vajadzīgs pašam, kas brālim un ko varētu iemainīt :)

Lūdzu…

 • Esiet kritiski un izvērtējiet, pirms nesat rotaļlietu maiņai, vai tā nav jau savu laiku nokalpojusi un maz var kādu iepriecināt. Līdzīgos pasākumos ārvalstīs tiek pieņemtas jaunas vai nedaudz lietotas rotaļlietas. Mēs dzimšanas datumu tām neprasīsim, uzticēsimies jums. Atcerieties, ka šī aktivitāte ir par mainīšanos ar līdzvērtīgām lietām – ja vēlaties no tās gūt prieku, būtu godīgi, ja arī citi gūtu tādu pašu, stiepjot mājās jūsu atnestos dārgumus.
 • Svarīgi paturēt prātā, ka šīs aktivitātes fokuss nav materiālie ieguvumi. Mums vissvarīgākais škiet abpusējs prieks par jaunu rotaļlietu, kā arī apziņa, ka kāda lieta kalpojusi vairākkārt – tātad jāuzražo ir tikai viena lelle un arī atkritumos galu galā nonāks tikai viena rotaļlieta.
 • Ja kāds no noteikumiem vai procesiem jums šķiet ne gluži tāds, kā jūs to iztēlotos, tad noteikti dodiet padomu, tomēr mēs atkal paturam tiesības šoreiz būt nepaklausīgi :) Tomēr labus padomus mēs allaž kaut kad liekam lietā – ja ne uzreiz, tad nākamreiz :) Un arī mēs mācāmies no kļūdām, no pieredzes… tāpat kā bērni :)
 • Mēs iesakām ņemt līdzi bērnus un izskaidrot viņiem ieguvumus no rotaļlietu maiņas. Vismaz mēs savam vecākajam puikam (protams, 1.2 gadus mazais Klāss vēl šo nesaprot īsti) skaidrojam un varēsim dzīvē parādīt, kā mainoties rodas prieks un arī pavisam racionāli labumi ar aiztaupīto naudiņu un dabas saudzēšanu.

Tiekamies “Mantu maiņā” jau nākamnedēļ!

6 Responses to ““Mantu maiņa” tuvojas”

 1. Leila Says:

  Tikko divas stundas pavadīju šķirojot sava četrgadnieka mantu kastes – secinājums, lai arī mantu ir ļoti daudz, bet tādai maiņai nekā nav :( Mazuļu mantas tika nodotas radu bērna rīcībā vēl pirms otrās jubilejas. Bet pārējās mantas ir aktīvā lietošanā – lego, brio vilciens un mežonīgi lielais modelīšu autoparks jau divus gadus no aprites neiziet.
  Vienīgi es iedomājos – ko lai dara tās mammas, kuras saviem mazulīšiem gribētu iegādāties grabulīšus un citas pirmās mantiņas? Ja tas ir pirmais bērniņš tad diez vai mammai būs sakrājušas kādas mantiņas ko mainīt… Toties grabuļu un citu pirmajā gadā izmantojamo mantu būs noteikti kaudzēm, jo tās tik īsajā mazuļa periodā nepagūst tik ļoti nobružāties…

 2. Orologio Says:

  http://www.mammamuntetiem.lv/articles/10869/bernu-mantu-mainas-punkts/

  Nu vismaz Kuldīgā tas nav jaunums :)

 3. admin Says:

  Lūk, kūldzīdznieki, jums ir mantu maiņa ar foršu regularitāti. Un ne tikai mantu :) Jauki!

 4. Marina Says:

  Sveiki!
  Sakiet, vai tiek pieņemtas arī mīkstās mantas? Un kā būtu ar bērniem noderīgām mantām? Piemēram pudeļu sildāmais aparāts, bērnu vanniņa un tamlīdzīgas mantas?

 5. admin Says:

  Jā, mīkstās mantas tiek pieņemtas. Tomēr esiet kritiski – novērtējiet, vai jūs tādu gribētu savam bērnam un būtu priecīga par “atradumu”? Mīkstās mantas, kā varat iztēloties, mūsu kastē ir vislielākajā īpatsvarā. Šoreiz mainām tikai bērnu rotaļlietas un esam akceptējuši dažas kartona lappušu grāmatas.

  Bet mēs būsim priecīgi par lielākām nevajadzīgām mantām – skūteri, kas tā arī nekad nav iepatikušies, stumjammašīnas, šūpuļzirdziņi, paklāju pužļi u.c. šāda rakstura lielās lietas, kas aizņem vietu mājās, bet kādam citam var noderēt… Tāpat lego Duplo kluči, kad bērns no tiem izaug un mantas tādā garā. Robins, piemēram, ir ielicis maiņas kastē savu Spaidermeņa somu (tā arī neuzzinājis, kas ir Spaidermenis – varbūt, kad uzzinās, nožēlos, ka šķiries no tās par vienu naudiņu :) )…

 6. Marina Says:

  Paldies par informāciju, skatīšos, ko varam sagādāt mantu maiņai :)

Leave a Reply