Lai apnikušas rotaļlietas priecē no jauna

Rotaļlietu maiņa… par šādu ideju jau pasen izlasīju kādā skandināvu mammas blogā. Bet ar tradīciju, gūt jaunu prieku no lietotām rotaļlietām, esmu saskārusies arī citur… vairāk tieši Skandināvijas kontekstā. Man šī ideja ļoti patīk un šķiet, ka mums ļoti piestāvētu, vai ne? Tā ir gan prātīga, gan draudzīga – maciņam un dabai – gan prieku nesoša… īsi sakot, mums patīk, ka mantas nav krāmi, bet ir noderīgas lietas un nekrājas kaudzē, bet nes prieku bērniem tieši tā, kā tām plānots to darīt.

Tādēļ esam saņēmuši drosmi mēģināt rīkot pirmo rotaļlietu maiņas pasākumu arī Latvijā. Vai tas būs pirmais? Nezinu – katrā ziņā, ja kas tāds jau kaut kur ir noticis, es to esmu palaidusi garām :) Tāpēc uzdrošināmies domāt, ka tas ir pirmais vērienīgais rotaļlietu maiņas pasākums. Un jūs uz to esat ielūgti! :)

Rīkosim to septembra pirmajā nedēļā un sauksies tas īsi un kodolīgi – “Mantu maiņa”. Tas notiks mūsu jaunajā veikaliņā Baznīcas ielā 31. Un kārtība ir sekojoša.

 • Vairākas dienas (no 4. līdz 7. septembrim) vecāki un paši bērni varēs nodot rotaļlietas, kas vairs nesagādā tādu prieku kā sākumā, pretī saņemot pilnīgi jaunieviestu valūtu – muki lati.
 • Ikviena rotaļlieta, kas būs darba kārtībā, tīra un ar prieku citam bērnam lietojama, tiks novērtēta vērtībā no 1 līdz 5, par ko varēs saņemt atbilstošu naudiņu skaitu.
 • Nedēļas izskaņā – sestdienā, 8. septembrī no plkst. 11 līdz 15 – ikviens, kura rīcībā būs muki lati, varēs tos iztērēt, iegādājoties jaunas rotaļlietas no “Mantu maiņas” plaukta. Rotaļlietu varēs izvēlēties pēc principa “kurš pirmais brauc, pirmais maļ” – pirmajiem nācējiem, protams, rotaļlietu izvēle būs plašāka.
 • Maiņai nodotās rotaļlietas nebūs iespējams pārdot vai nopirkt par parastiem latiem un santīmiem vai citām valūtām. Šis būs pilnīgs bezpeļņas-daudzprieka pasākums.

Un jūs varat būt līdzdalīgi šī pasākuma īstenošanā!

– Pirmkārt un galvenokārt – piedaloties! Izrevidējiet savu mantu kasti, spēļu plauktus un visu citu – esam pārliecināti, ka tur ir šis un tas “Mantu maiņai” noderīgs. Mēs ļoti ceram, ka pasākums izdosies apmeklēts, jo ja tā lieta aizietu, to būtu vērts ieviest par tradīciju, vai ne? Lai ik brīdi varētu pilnīgi bez finansiālām investīcijām tikt pie kāda refreša savā mantu plauktā ikviens bērns :)

– Jo vairāk būs cilvēku, kas atnesīs rotaļlietas un piedalīsies “Mantu maiņā”, jo jaukāk būs visiem – galvenokārt tādēļ, ka būs plašāka izvēle un lielākas izredzes, ka visi aizies prom priecīgi ar kādu nenovērtējamu dārgumu ķešā. Tādēļ, lūdzu, lūdzu, izziņojiet saviem draugiem, radiem un paziņām, kā vien mākat un protat, ka šāds pasākums būs – vai tas būtu Twitterī, Facebook un visur citur. Varbūt varat aprakstīt visas Rīgas ielas ar krītiņiem vai vēstīt par šo pasākumu piemājas spēllaukumā :) Mēs būsim pateicīgi par it visiem likumīgiem un pieklājīgiem veidiem :)

– Idejas un priekšlikumi – tā kā mēs šādu pasācienu organizējam pirmo reizi pilnīgi uz izjūtu, tad varbūt jums ir kādas labas idejas un padomi, kā to darīt labāk. Vai varbūt jūs gribat nākt talkā tīri praktiski – droši, piedāvājiet palīdzīgās rokas un mēs izdomāsim, kur tās likt :) Mums noderētu gan plakātu zīmētāji, gan naudiņu taisītāji, gan mantu kārtotāji, gan… nu ikviens, kas kaut ko labu prot, droši var pieteikties – galu galā ikviens darbs uz priekšu tiek, ja savu roku talkā liek 😉

Tad tiekamies “Mantu maiņā”?! :)

9 Responses to “Lai apnikušas rotaļlietas priecē no jauna”

 1. zancy Says:

  lieliska ideja! man vienīgi ir ieteikums padomāt, kas notiks ar tām mantiņām, kam neviens īpašnieks nepieteiksies.. kā arī – kā moderēt haosu, ja pēkšņi “pirmie malēji” ierodas trakoti daudz vienlaicīgi :)
  varbūt ir vērts arī kaut kā šķirot mantas pa vecumiem vai tipiem..

 2. admin Says:

  paldies par ieteikumiem :) skatīsimies, cik daudz mantu būs. šobrīd ir doma šķirot pa “cenām”, bet ja tā neliksies labi, šķirosim pēc kāda cita principa vai apakškategorijām – jāskatās jau arī, cik liela būs atsuacība. kā menedžēt haosu, to gan neemsu domājusi, jo visu laiku māc bailes, ka ja nu neatsaucas neviens vai tik maz cilvēku, ka nav īsti ar ko mainīties…

  pieredze rāda, ka haoss mūsu veikaliņā ir bijis tikai uz 2 gadu dzimeni un to atrisināja paši apmeklētāji, it mīļi viens otram pastāstīdami par precēm, apspriesdamies par pirkumiem un pat sagriezdami kūku :) tas ir super pasākums, ko vēl arvien atceros ar diktu sirsnību un no tā laika zinu, ka mums ir visvisvislabākie pircēji, draugi un klienti… tomēr šķiet, ka draugi ir vislabākais vārds par šiem mīļajiem cilvēkiem :)

 3. admin Says:

  Un ar tām mantām, kas paliks pāri – es negribu izvērst populismu labdarības garā, tāpēc par šo skaļi neizsakos, bet mēs te ģimenes lokā esam apspriedušies un ir doma, ka, ja to būs vērā ņemams daudzums (respektīvi, ne divas mašīnas un 3 kluči), tad sazināsimies ar Bērnu slimnīcu un piedāvāsim tās nodaļām, lai mazajiem slimnieciņiem ir ar ko īsināt laiku un novērst domas priecīgākā virzienā.

 4. Irēna Says:

  Vienkārši lieliska doma!

 5. Māra Says:

  Mēs esam vēl pavisam maziņi un mantu mums nav daudz-tikai daži grabulīsiši, kurus vēl lietoajm. Vai ir arī kāda cita iespēja tik pie muki latiem, lai iepirktu jaunas mantas, ja arī mums nav ko nodot vēl?

 6. Egija Says:

  Piekrītu Mārai par to, ka gribētos ļoti piedalīties šajā pasākumā, bet arī mēs esam salīdzinoši mazi un apnikušu mantu vēl nav… Varbūt arī kādu drēbīti var nest uz maiņu? Nu tie, kas gaida otro, trešo vai vienkārši nākamo bērniņu, varbūt ieinteresēsies par kādas mazas drēbītes iegādi?

 7. admin Says:

  Vai mēs varam šoreiz, lūdzu, lūdzu, pamēģināt, kā iet ar mantu mainīšanu vienkāršā formātā – tikai tīra maiņa? Jo pēc šīs shēmas sanāk, ka naudiņas apgrozībā ir tieši tikpat, cik ir “preces” vērtība plauktos. Savukārt, ja rastos iespēja pie naudiņas tikt kaut kā savādāk, tad preces būtu mazāk kā naudiņas, kas nozīmētu, ka tīri teorētiski pastāvētu risks, ka visiem nepietiks mantas, ko pirkt… Un tad būtu kādi bēdīgie, kas mantas būtu atnesuši, bet pretī vairs nedabūtu, jo tās būtu pietrūkušas…

  Drēbīšu maiņas iespējas šķiet Latvijā jau gana. Kaut vai Andelmandele KIDS šo sestdien Galerijā Rīga. Kā jau visās frontēs, mēs cenšamies nedublēties ar citiem un aizpildīt tikai tās vietiņas, kur šķietās tā kā roka jāpieliek :)

 8. Lone Says:

  Vai ir kādi nosacījumi kādas mantas nest mainīt? Der jebkuš multenis un arī zils zaķis? jeb vajag muki.lv stila – ne širpotreba rotaļlietas?

 9. admin Says:

  Mēs, protams, novērtējam mūsu stila mantas. Tomēr “Mantu maiņā” noteikti no cenzūras atturēsimies un visi vienkārši draudzīgi mainīsimies :) Galu galā arī mums pašiem tā būs vienreizēja iespēja izkratīt no mantu groziem savas plastmasas mantas un nez kur radušos pūkaiņus :)

Leave a Reply