Klāsa septītais mēnesis: atkal par ēšanu

Kā jau saprotat, tā ēšana mums ir šī mēneša top prioritāte 😀 Nē, nu saņemsimies un atskaitīsimies jau arī, ko mēs darām bez ēšanas, bet šeit tomēr bildēs mūsu šodienas mielasts…

Vēlajās brokastīs Klāss baudīja Robina neapēsto grauzdēto siermaizīti. Vai vēderā arī kas nokļuva, ej nu zin, bet paēsts bija no visas sirds :)

Savukārt pusdienās sacienāju Klāsu no savas maltītes – uzliku viņam uz maza šķīvīša dažus ļoti mīksti vārītus burkāniņus un kartupelīšus tādos kā salmiņos un sīkākos gabaliņos, lai viegli satvert un ir izvēle dažādiem izmēriem. Kā stāsta BLW grāmata, bērns ar patstāvīgu ēšanu var iemācīties desmitiem lietu, ko viņam piedāvā visdārgākās attīstošās rotaļlietās, tostarp formas un lielumus – atšķirību starp liels un mazs – apēdams, neapēdams :) Klāss izbaudīja visus ēšanas aspektus. Un kaut ko apēda arī :) Šoreiz gan guļus, jo tā sēdēšana pie galda man liekas viņam vēl tīrās mokas.

Tags:

2 Responses to “Klāsa septītais mēnesis: atkal par ēšanu”

  1. admin Says:

    Starpcitu, pārspriedām šo guļus ēšanu ar Klaudiju Hēlu. Viņa nebija baigi par. Galvenais arguments – sēžam un ēdma pie galda, jo tas iedibina ēšanas ieradumus. Ja bērns līdz sēdēšanas vecumam tiek barots sazin kur prom no galda, tad idejas, kurās balstīts BLW tiek maķenīt izkropļotas, jo tas tomēr ir vislielākā mērā balstīts uz citu ēdošo ģimenes locekļū atdarināšanu + interese eksperimentēt. Šajā gadījumā tiek nodarbināta tikai interese ekspermentēt, bet par atdarināšanu te nav runa un nav īstis kaidrs, kurā brīdī tad es Klāsiņam teikšu, ka ēst uz grīdas ir nepareizi – kāpēc tad kādu laiku bija pareizi un pēkšņi kļuva nepareizi?

    Daļēji laikam piekrītu un mēs ar Klāsu pacietīsimies vēl līdz kārtīgai sēdēšanai pie galda, šad tad mammai klēpī pasēžot un pagraužot kādu snacku. Jo kā rāda mūsu mēģinājumi, īsti jau neko būtisku viņš tomēr neapēd un tā kāre ir lielāka par to varēšanu… Noteikti vēl varam atlikt :)

  2. Kristīne Says:

    Paldies par šo piebildi, jo man tieši radās jautājums par to, vai BLW ir savienojams ar ēšanu guļus stāvoklī :)

Leave a Reply