Lupatiņi sit pušu visu

Šogad es neturpināšu pagājušā gada tradīcijas un neapskatīšu visas dāvanas, kas bija rūķa maisā. Lielāko ties tāpēc, ka vairums no tām nav tādas, par kurām es lepotos un, gluži kā juzdams, arī Robins tās jau piemirsis – starp tām bija gan konstruktors, kas lai arī domāts bērniem no 5 gadu vecuma, prasīja mums ar tēti kopīgi iedziļināties 2 h, lai saliktu vienkāršāko no paredzētajiem traktoru modeļiem – detaļas jau mētājas pa visu māju, traktors krāj putekļus stūrī un izskatās, ka manta būs iznīkusi dabīgā nāvē nepilnas nedēļas laikā… Tāpat tur bija kuponu akcijas trakumā aiz manas personīgās ziņkārības iegādāts paklājiņš, uz kura var zīmēt ar ūdensflomasteri. Bišķi bija interesanti, bet sekas ir sliktākas kā priecīgais ieguvums: 1) Robins kādu brīdi ar ūdensflomasteri zīmēja uz visām virsmām mājās, jo “tas neko nesasmērē” – es neapdomīgā arī ļāvu. Bet tagad viņš uz visām virsmām mājās mēģina zīmēt ar parastajiem flomasteriem un paskatīties “vai tie kaut ko sasmērē” – šodienu vadām ar lupatu un mazgājamo līdzekli, lai glābtu, kas glābjams… 2) visu laiku no paklājiņa atgaiņāju Robinu ar citiem rakstāmpiederumiem un viņam nekādi nav skaidrs, kāpēc ar tiem uz paklājiņa nevar zīmēt – visu laiku jāpārbauda, vai arī tagad nevar un vai arī ar šo nevar… īsi sakot – kašķis un kreņķis no šitās mantas vien ir sanācis. (nu lūk, gribot negribot īss overwiev iznāca tāpat 😉 )…

Bet es gribēju rakstīt par trešo dāvanu, ko Robins dabūja no rūķa maisa – Lupatiņiem. (un sakiet vēl, ka muki.lv nav nopērkamas pašas labākās dāvanas – visas citur iegādātās cietušas smagu fiasko 😉 )… Komplektiņā ir DVD ar multenīti “Kā Lupatiņi mazgājās” un grāmatiņa “Kā Lupatiņi mainījās”. Filmiņu bijām redzējuši jau Arsenāla aktivitāšu ietvaros, bet grāmatiņa mums bija noslēpums un bija mazliet neērti, ka nevarēju pakomentēt mūsu pircējiem, kāda nu tā grāmatiņa izskatās no iekšpuses… Tagad varu – dievīga :) Grāmatā ir stāsts tieši no mūsu mīlēto ideju apcirkņiem – par vienkāršas rotaļlietas daudzpusīgo dabu, kad tā nonāk dažādu bērnu rokās ar atvērtu skatu uz pasauli. Un kas tik tur par piedzīvojumiem neiznāk! Īstenībā briesmīgi mīļa grāmata un šobrīd iet uz ūrrā mūsmājās – lasām ik vakaru un netiek pat sekundi padomāts, pirms prasu, kādu pasaku šovakar lasīsim. Lūk, dažas iekšlapas:

Multenīte arī ir lielā cieņā – katru dienu jāskatās 7-8x un parasti vismaz 3-4x no vietas. Robina mīļākā frāze: “Dumiķīši paliek.” (oriģinālā: “Dumiķīši paliek dumiķīši.” 😉 )… Turklāt Robins lūdz uzlikt pa brīdim to arī angliski un cenšas atkārtot frāzes angļu valodā – gan skaitīt, gan krāsiņas, kad kaķis atnes dvielīšus…

Lupatiņu kustība, vienvārdsakot ir ļoti jauka… tā vien varu nodungot fragmentu no dziesmiņas “Pieci slapji gadi” (kuras notis un vārdi atrodami DVD vāciņā): “Slapji mammai mati, slapja viņa pati…”, kad mazgājos dušā… šī viennozīmīgi ir mūsmājas labākā dāvana un ceru, ka esat vienisprātis, ja arī jūsu dāvanu maisā tā bija.

Un te, mazai degustācijai tiem, kas vēl nezin, par ko es runāju – ielikšu pasaules tīmeklī pieejamo mazmultenīti par Lupatiņiem (tā nav tā pati, kas iekš DVD!).

2 Responses to “Lupatiņi sit pušu visu”

  1. Dace Says:

    Lupatiņi tiešām ir ļoti mīļa dāvana. Pat bez dažām dienām 5gadniekam. Vienīgi filmiņa viņam ir par īsu. Ar vienu reizi nepietiek. :)

  2. admin Says:

    Liekas, ka šeit vietā būtu ziņot, ka 1.janvārī (2012. gadā, protams) LTV1 pirms Panorāmas, t.i. pl.20.20., filmiņa “Kā Lupatiņi mazgājās” priecēs mazos skatītājus – nepalaidiet garām!

Leave a Reply