Auduma autiņbikses tagad arī mūsmājās

Paskat, paskat, kas Klāsam kājās – auduma autiņbiksītes!

Kad mums pirms Klāsa dzimšanas teica, ka mēs varētu pamēģināt auduma autiņus, mūsu atbilde bija diezgan noraidoša. Kad viena meitene rādīja mums, ar apbrīnojamu roku veiklību, kā viņa “tik vienkārši” saliek mazā dupša iepakojamo kārtu kārtām, es skaidri zināju, ka tas nav priekš manis/mums (un apskaudu tos, kuri ar to tiek galā tādā vieglumā). Jo filozofiski auduma autiņbiksītes ir priekš manis/mums – bērnam un videi saudzējoši, gudri un ekonomiski, un ja vēl tie būtu smuki… Bet mani atturēja tas, ka tas nav ērti un vienkārši, pat ne mazgāšanas, bet uzlikšanas dēļ. Un tas lielais dupsis… ar vārdu sakot – es vēl tam nebiju gatava. Un man liekas, ka es neesmu tāda viena, kas it kā gribētu, bet saprot, ka nedarīs…

…līdz kāda virtuāla Amerikas draudzene, kas bija cīnījusies ar līdzīgām sajūtām, padalījās savā atradumā – Softbums! Viņa teica, ka tie esot auduma autiņi sliņķiem – es saku, ka tās ir auduma autiņbikses tiem, kas izvēlas automātisko ātrumkārbu. Kāpēc:

 • šīs autiņbiksītes ir faktiski sagatavotas tūlītējai lietošanai – ir gatava bikšele un ar kņopīti iestiprināms ieliktnītis – iekņopēšana notiek pirms tajā tiek iesaistīts mazulis, tādēļ tālākais notiek TIEŠI TĀPAT kā ar parastām vienreizējās lietošanas autiņbiksēm;
 • tieši tāpēc, ka ieliktnītis uzkņopējas pa virsu biksēm (nevis, piemēram, ieliekas kabatiņā), pēc pačurāšanas jāmaina tikai ieliktnis un bikses tikai retu reizi, ja tajās nonākusi lielāka kaka. Tāpēc pietiek ar ļoti nelielu daudzumu bikšeļu (mums ir 5) un bišķi lielāku skaitu ieliktnīšu – standartā 1 bikšeles nāk kopā ar 3 parastajiem ieliktnīšiem un vienu mazo papildieliktnīti;
 • Softbums ir īpaša patentēta viena izmēra sistēma – patiesībā vienkārši un ģeniāli – kājiņu malās ir iestrādāta gumija ar regulātoru, līdzīgi kā slēpošanas jaku kapucēm – vienas un tās pašas bikšeles der no dzimšanas (2 kg) līdz 36 mēnešiem. Tāpēc ar šīm 5 (piemēram) biksēm pietiek visai dzīvei. Kā atzīst meitenes, kas mēģinājušas kņopējamās versijas biksēm ar vienu izmēru, šis ir daudz foršākas.
 • Attiecīgi ne tikai jāiegādājas ir mazāk bikšu un ieliktņu, bet arī jāglabā ir daudz mazāk šī labuma – mūsu komplekts ar 5 biksēm un 15+5 ieliktņiem saiet vienā pārtinamā galdiņa grozā.
 • Un jāmazgā ir ne tik daudz veļas, jo reāli es piemetu apmēram katru trešo dienu mūsu veļai klāt kādus 8 ieliktņus un 2-3 bikses, neko speciāli nemazgāju. Un šos drīkst žāvēt žāvētājā – biksēm gan nav vajadzības, tās izžūst uzmestas uz vannas malas 2-3 h, bet ieliktnīši gan žūst ilgāk, tāpēc tos lieku žāvētājā.
 • Sakarā ar to, ka nav kārtu kārtas, dupsis nemaz nav tik liels kā citās redzētajās mazgājamajās autiņbiksītēs – maķenīt lielāks kā Bambo ir, bet tas nieks, no ārpuses neredz un lielākas drēbes par izmēru arī nevajag;
 • Softbums standarta ieliktnīši ir no mikrošķiedras, kas absorbē daudz un žūst ātri. Bet var iepirkt arī organiskās kokvilnas ieliktnīšus (mums pāris ir – 70% organiskās bambusa šķiedras, 30% organiskā kokvilna – pēc taustes ļoti patīkami, ir vēl plānāki par mikrošķiedru, bet žūst gan mazliet ilgāk).
 • Ir dabai draudzīgi. Un bērna dupsim arī – cik nu esmu lasījusi, tas sevišķi svarīgi puikiem, jo visādās nebūšanās nākotnē varot iedzīvoties, dzīvojoties visu laiku tai siltumnīcas režīmā vienreizējās lietošanas autiņbiksēs (un mēs tomēr lietojam ekoloģisko Bambo!)…
 • Parēķināju (tomēr) ietaupījumu mūsu makā – es rēķināju ar Bambo biksēm, jo tā ir mūsu vienreizējo bikšu izvēle. Pirmkārt, sarēķināju, ka līdz 2 gadu vecumam, kas ir ātrāk nekā pilnīgi pārtraucām lietot autiņbikses Robinam, būsim iztērējuši apmēram 4500 autiņbikses (šeit es atkal iedomājos milzu kaudzi saulainā pļaviņā un šausmās apdomājos!), kas mums izmaksātu apmēram 900-950 Ls, ja mēs kā pircēji tos iegādātos muki.lv. Softbums (vedot no ASV) mums izmaksāja 138 Ls!!! Ok, pirmos dzīves trīs mēnešus mēs jau bijām lietojuši papīra bikšeles – nomīnusojam 165 Ls. Un ja mēs lietojam kombinēti (kā sākotnēji bijām apņēmušies), pieņemsim, ka 1/3 no vienreizējo autiņbikšu kaudzes tāpat uzģenerētu. Bet tas tik un tā sanāk 900-165= 735 Ls-1/3=520 Ls vs 138 Ls, ko ieguldijām Softbums iegādē. Tātad mūsu ietaupījums varētu būt no 380-810 Ls.
 • un Softbums ir smuki :) gaumes jautājums vai košās krāsas vai pasteļtoņi, vai kāds dizainiņš ar apdruku, bet ir smuki :)
 • vēl mums patīk, ka ir aizdarīte ar lipeklīšiem, kuri izskatās patiešām noturīgi (viņi paši apgalvo, ka tie esot ar “industriālu stiprumu”)

Tie tad bija argumenti par labu. Bišķi bail jau bija, bet tā kā investīcija nebija tik liela – Softbums gadījumā mums pietiekamā paka, ja gribam pa nakti un ārpus mājas lietot vienreizējos bikšukus, iznāca daudz tuvāk 100 Ls kā 200 Ls – saņēmām dūšu un kopā ar dažām domubiedrēm pasūtījām no ASV. Un esam laimīgi :) Un nu jau arī ārpus mājas bieži braucam ar Softbums bikšelēm un tikai pa nakti (savu apsvērumu dēļ) liekam Bambo biksi. Un esam arī saņēmuši no Softbums atļauju šīs bikses pārstāvēt Latvijā. Tā ka no novembra tās varēs iegādāties (šobrīd var jau apskatīt un iepriekšpasūtīt) muki.lv :)

Cenas? Mēs rēķinājām un sarēķinājām, ka tās būs tādas pašas (un lielākiem komplektiem pat mazliet izdevīgākas) kā pasūtot no ASV un apmaksājot vešanu un visus likumā paredzētos nodokļus un muitu. Vai tas jūs iepriecinātu? :)

 • 3paka (vienas bikšeles + 3 DryTouch ieliktņi + 1 mini ieliktnis) – 28.50 Ls – labi pamēģināšanai.
 • 6paka (faktiski 2 3pakas – 2 bikses + 6 DryTouch ieliktņi + 2 mini ieliktņi) – 55 Ls – dikti čaklajiem ar žāvētāju
 • 12paka (faktiski 2 6pakas – 4 bikses + 12 DryTouch ieliktņi + 4 mini ieliktņi – šī komplektācija ir mūsu izgudrojums, jo tāda ar nelielu papildinājumu ir mums pašiem un liekas vispiemērotākā, lietojot kopā ar vienreizējās lietošanas autiņbiksītēm) – 105 Ls – labs variants kombinētiem lietotājiem
 • 24paka (faktiski 4 6pakas – 8 bikses + 24 DryTouch ieliktņi + 8 mini ieliktņi) maksā 200 Ls – visai dzīvei un vēl mazliet – ar šo noteikti vajadzētu pietikt un pat vienmēr pa kādai biksei un ieliktnim rezervē būt…

Arī atsevišķi bikšeles un ieliktņus varēs nopirkt, bet tiem vēl neesam tikuši līdz cenu sarēķināšanai…

Lūk tāds mūsu stāsts par ceļu līdz autiņbiksēm. Mūsējām. Softbamiņiem :) Vairāk lasiet www.softbums.lv, bet nopirkt var šeit.

Tags: ,

12 Responses to “Auduma autiņbikses tagad arī mūsmājās”

 1. Līga Says:

  Gaidu novembri un mūsu smukās bikšeles 😀

 2. Ieva Says:

  Vai pieejami būs arī komplektiņi ar dabīgās kokvilnas ieliktņiem?

 3. admin Says:

  Standartā šādu komplektiņu pagaidām neplānojam piedāvāt, jo paši kokvilnas ieliktnīšus neesam izmantojuši un nevaram rekomendēt no savas pieredzes, kā tas ir ar praktiski visām mūsu veikaliņā nopērkamajām precēm. Taču, ja ir interese, noteikti var individuāli pasūtīt arī mazliet dārgākos kokvilnas ieliktnīšus mikrošķiedras ieliktņu vietā un sakomplektēsim komplektiņu no tādiem. Cik esmu lasījusi atsauksmes internetā, tad par šiem ieliktņiem tās ir izcili labas. Mums pašiem lietošanā ir daži Mini ieliktņi no organiskā bambusa un kokvilnas (70% organiskā bambusa šķiedra, 30% organiskā kokvilna) tie ir noteikti plānāki un iespējams, ka uzsūc vairāk – šie arī galvenie sajūsmas faktori atsauksmēs internetā.

 4. Iveta Says:

  Vai es pareizi saprotu, ka šie autiņi ir izmantojami kā standarta pamperi, tikai mazgājami? Un cik čurāšanas reizes tie uzsūc? Pēc katras jāmaina?

 5. admin Says:

  Jā, tieši tā – līdz ar to iznāk gan ietaupīt, gan dabai aiztaupīt vienreizējo autiņu tonnu, kuru vidēji aiz sevis atstājot katrs bērns, kas uzaug ar izmetamajiem autiņiem.

  Man nav ne jausmas, cik čuras uzsūc vienas bikšeles – nekad neesmu sapratusi, kā mammas tās čuras skaita – man autiņi kategorizējas sausos un slapjos :) Jāmaina ir apmērma ik pa divām stundām, bet ja čuč, tad var arī 5 h pa dienu nočučēt un mums ir bijis nakts rekords ar papildus ieliktu mazo ieliktnīti, tad ir arī 9 h nočučējis bez slapjuma ārpus bikšelēm – ilgāku periodu no vietas nav iznācis bez maiņas nēsāt bikšeles, bet domāju, ka kārtīgi uzlikts ar papildieliktnīti tur arī 10-12 h naktī (vismaz mans bērns nakts miegā čurā mazāk kā pa dienu).

 6. Iveta Says:

  Laikam tad būs jāpamēģina ar to starta komplektu, citādi jau grūti novērtēt. Kas tad jādara? Jāveic pasūtījums?

 7. admin Says:

  Jā, vienkārši dodieties pie mums uz veikaliņu un iegādājieties (cerams, ka nākamnedēļ jau būs Softbums plauktiņā), vai arī sūtiet e-pastu un sazināsimies ar jums personīgi.

 8. Inga Says:

  O! Man patīk, ka Latvijā pamazām cilvēki sāk atklāt šī (lasi – slinkā) tipa auduma autiņbikšu labumus. Man mājās ir laikam kādu 7 veidu autiņbikses. 😉 Draudzenei, kura ierādīja – domāju, ka vairāk kā 15. Kā nekā jau trešajam bērnam lieto. 😀 Šos amerikāņu nezinu, bet man patīk arī austrāliešu un angļu veidojumi. sākot ar itti bitti, tots bots u.c. Es gan parasti no Lielbritānijas pasūtināju. Vai ir doma pasūtīt pamēģināt arī kādu All-
  in-one vai Pocket Softbumu? Es pašlaik gaidu izmēģināšanai GroVia bikses. Arī “amerikāņi”. Redzēs kā lietosies. Šī štelle var kļūt par sava veida atkarību! 😉

 9. admin Says:

  Vieni no minētajiem ir manā rīcībā (man iedeva apskatīt tuvāk) un tieši tos turot rokās sapratu, cik dikti man patīk Softbums 😀 Tiešām – tas ir nesalīdzināmi – gan sarežģītības, gan dupša apjoma ziņā.

  Un Pocket Softbums man viens ir. Patiesībā tas nav īsti Pockets, jo tas drīzāk ir hibrīds starp viņu kņopējamo un Pocket, jo to var izmantot abos veidos. Tas tikai man palīdzēja saprast, ka Pocket man nepatīk, līdz ar ko lietoju arī šo bikšeli tāpat kā pārējās – tikai ar kņopējamo iespēju. Vienkārši abos pārējos veidos tam vairs nepiemīt tās priekšrocības, kādēļ mani sajūsmina tieši Softbums – ja tas ir kā pocket, tad iznāk, ka pēc katras čuras slapjas ir arī bikšeles un tad bikšu vajag krietni vairāk – faktiski tikpat, cik ieliktņus. Tas pats jau ir ar All-in-One, no kā Softbums faktiski atšķiras tikai ar to mazo atšķirību, ka ieliktnīti pirms bikšu lietošanas ir jāiekņopē un, kad slapjš, jānomaina, bet pati bikse nav jāmaina, tādējādi ietaupās milzīgs apjoms bikšu un par priekšrocību sajūtu visu no tā izrietošo :)

  Viss, eju fočēt visus manā rīcībā esošos bikšukus, lai redzat, kāda atšķirība. Cerams, ka man izdosies :)

 10. nanaa Says:

  Žēl, ka agrāk nezināju par šīm bikšelēm :( bet tagad plānoju podiņmācības periodā tās izmantos, jo mazajam pa māju staigājot tikai apakšbiksītēs žēl paliek paklāju un dīvānu, kas tiek sačurāts, bet šīs Softbums nelaiž uz ārpusi mitrumu un iekšā bērns ātrāk sajutīs mitrumu nekā pamperos.

 11. coucou Says:

  Kā ir ar šīm bikšelēm – tiešām uzsūc tik daudz kā parastās? Un dibens neiekaist?
  Mēs lietojam welledas veikalā pirktos disana autiņus, bet man jāmaina pēc vienas divām čurām. pirmkārt, vilnas virsbikses ir biezas, turklāt liekas, ka tajās ir karsts, lai ko arī tām bikšelēm virsū nerakstītu! Tad nu lietojam tikai saišu autiņus ar marlītēm. Bet tās laiž cauri katru čuru. Līdz ar to jāmaina visu laiku. Man ir astoņi autiņi, kas ātri izlietojas, turklāt lēni žūst. Tātad pat katru dienu mazgājot, tos tāpat katru dienu lietot intensīvi nemaz nevar. Esmu ārkārtīgi vīlusies, tagad lietojam pamperus, jo tādiem autiņiem īsti nav jēgas. Bet samaksāju par to visu vairāk nekā 100 eiro. Šis liekas jauks variants, bet vai tiešām ir tik labs? Mani interesē tieši tas, vai esot piemēram 2-3 stundas vienās bikšelēs bērnam nepaliek sarkans dupsis?

 12. admin Says:

  Mūsu draudzene Līga Vasara (uzmeklējiet FB) noteikti labporāt padalīsies pieredzē ar saišu autiņiem un SoftBums, jo sākotnēji arī lietoja Weledas autiņus, atmeta un tagad lieto SB autiņus jau otrajam bēbītim un cik zinu, ir iejūsmināta un labprāt aģitē arī citas mammas – savas draudzene sun dūlojamās mammītes. Tāpat vien jau viņa to nedarītu :) Bet pajautājiet viņai, noteikti padalīsies iespaidos. Man pašai ir tikai SB autiņu pieredze un tā ir pozitīva caurumcaur – citādi mēs savukārt saviem klientiem nepiedāvātu šos autiņus. Tomēr atzīstu, ka ne visiem cilvēkiem der auduma autiņi – ir cilvēki, kuriem ta sliekas sarežģīti, pat ja tā nemaz nav. Cilvēki galu galā ir TIK dažādi :)

Leave a Reply