Septembrī atsākam nodarbības ar Klaudiju Hēlu (papildināts)

Pirmais dzīves gads bērna attīstībā spēlē MILZĪGU lomu – šajā gadā bērns visstraujāk aug, attīsta visvairāk iemaņu, kas lielā mērā nosaka viņa attīstību turpmākajā dzīvē. Padomā vien, piedzimstot mazulis nespēj noturēt pat pats savu galviņu vai satvert priekšmetus, bet tikai gadu vēlāk, viņš jau patstāvīgi pārvietojas un darbojas ar mazajām rociņām. Šis attīstības posms vecākiem ir sarežģīts laiks, jo rodas simtiem jautājumu – vai mans bērniņš attīsās atbilstoši vecumam, vai viņš to dara pareizi utt. Un ir tik grūti nesalīdzināt ar citiem mazuļiem, ja īsti nezini, vai viss notiek, kā tam būtu jānotiek! Patiesībā tas pat neattiecas tikai uz pirmo mazuli – tagad aug mazais brālis Klāsiņš un vienalga mazs velniņš dīda, vai tik viņam nebūtu jau jāveļas? Daži citi taču jau veļas… Un mantas? Vai viņam jau nebūtu jātur rokās mantas? Turklāt to vēl ikreiz pajautā omīte: “Vai viņš jau spēlējās?” :)

Tādēļ nodarbības ar Klaudiju Hēlu par bērna attīstību pirmajā dzīves gadā palīdzēs jums izprast galvenos pamatprincipus, kā mazulis attīstās soli pa solim, kā organizēt viņa ikdienu un spēļu vidi motivējoši, kā nesasteigt attīstību, bet ļaut tai ritēt savu dabisku gaitu. Klaudija Hēla stāsta par to kā mazais tikai aptver, kur ir viņa rociņas un kājiņas, kā mēs varam netraucēt viņam apzināt savu ķermenīti, pašam atklāt tā iespējas un sekmēt dabisku attīstību. Nodarbības “Bērna attīstība pirmajā dzīves gadā” šobrīd Klaudija Hēla lasa un vada TIKAI Muki.lv – šo lekciju citu pasniedzēju vadībā nav iespējams dzirdēt nekur citur Latvijā (palielījāmies :) ). Par šo tēmu mazliet jau var palasīties šeit, bet uz nodarbību atnākt būtu vissvētīgāk. Tādēļ piesakiet savu dalību pa tālruni vai rakstiet vienkārši uz epastu muki.lv@inbox.lv un mēs jūs gaidīsim ciemos.

Handlings savukārt ir viena no Bobata terapijas sastāvdaļām. Tas palīdz sekmēt bērna kustību attīstību dabīgā veidā. Pareizi ar mazuli strādājot, viņš izjutīs savas kustības, iepazīs savu ķermeni un ar laiku aktīvi līdzdarbosies. Handlinga principus vajadzētu apgūt katram, kas ikdienā nodarbojas ar bērnu, – vecākiem, vecvecākiem, māsām, brāļiem vai auklītei. Ar pareizu mazuļa turēšanu, celšanu un nolikšanu, ģērbšanu un nešanu bērnam var palīdzēt sevi sakārtot un attīstīt tālāk. Turklāt Klaudijas Hēlas padziļinātā interese par Emijas Pikkleres metodēm padara arī šīs nodarbības īpašas – tā nav tikai bērna aprūpe un pareiza bērna pacelšana no fizioloģiskā viedokļa, bet gan iedziļināšanās mazuļa personībā, viņa vēlmju un vajadzību sadzirdēšanas mācība.

Lai arī šobrīd visas grupiņas līdz pat oktobra vidum pilnas, mēs jau pamazām plānojam oktobra un novembra grafiku. Gaidiet! Būs :)

Dalības maksa nodarbībā 7.50 Ls un visi nodarbības apmeklētāji, iepērkoties bodītē nodarbības dienā saņem 7% atlaidi :) Vai nav forši? :) Apmeklējot abas nodarbības, cena 12 Ls no cilvēka par komplektu.

Tags:

Leave a Reply