Spēlējamies ar Bilibo GameBox augļu dārzā!

Kā jau mēs esam teikuši ne reizi vien, Bilibo GameBox ir tāda nenovērtējama spēļu krātuve bez robežām. Viena mūsu spēle ir par tārpiņu, kas dzīvo augļu dārzā. Te tad arī mūsu šīs dienas radošais projekts, kā rezultātā bērnam ir superīga spēle priekš apmēram 2-6 gadus veciem bērniem, kas palīdz gan apgūt krāsiņas, gan auglīšus, gan samācīties pacietību un audzināt raksturu, lai mācītos ievērot spēles noteikumus. Un mazliet ievirzīties stratēģiskajā domāšanā…

Radošais projekts – taisām spēli!

Jums būs vajadzīgs viens Bilibo GameBox komplekts, krītiņi, zīmuļi vai kas cits krāsains radošām izpausmēm – galvenais, lai būtu zaļa, zila, sarkana, oranža un dzeltena krāsa – atbilstoši metamajā kauliņā ievietojamajiem pikselīšiem, un liela balta lapa.

Mēs sākām ar tārpiņa zīmēšanu – ir jāuzzīmē zaļš kārumnieks tārpiņš, kuram ir 5 rimbulīši, kuros ievietot zaļos pikselīšus. Viņam apkārt zīmējām četrus augļu kokus visās debespusēs – vienā aug zilās plūmes, otrā sarkanie ābolīši, trešajā dzeltenie citroniņi un ceturtajā oranžie apelsīni. Attiecīgi spēlē tiks izmantotas 5 no sešām krāsām (visas izņemot rozā). Tātad kauliņā ieliekam šīs visas krāsiņas, atstājot vienu rimbulīti tukšu. Savukārt pārējos pikselīšus (atlikuši 5 no katras krāsas) tiek novietoti augļu kokos – tie ir auglīši. Uz spēles laukuma, starp augļu kokiem, jānovieto arī bļodiņas – Mini Bilibo – augļu vākšanai. Kad šis paveikts, var ķerties pie spēlēšanas.

Spēlējamies – “Augļu dārzs”

Spēles mērķis: novākt visus auglīšus pirms tos apēdis mazais zaļais tārpiņš.

Spēli var spēlēt 2-6 gadus veci bērni un visi,kas grib sastādīt kompāniju.

Maksimālais spēlētāju skaits matemātiski laikam iznāk 25, bet nu tik lielam bariņam neiznāk īsti vietas ap spēles laukumu. Mēs rekomendētu 2-8 spēlētājus.

Noteikumi mūsmājās: sāk pats jaunākais dārznieks, metot kauliņu, kurš iepriekš sagatavots spēlei. Atkarībā kāda krāsa uzkrīt, drīkst novākt vienu auglīti un ielikt atbilstošās krāsas bļodiņā. Ja attiecīgas krāsas pikselīši jau visi bļodiņā, dārznieks paliek bezšā un jāmet nākamajam spēlētājam. Ja uzkrīt zaļais, tad zaļš aplītis jāievieto vienā tārpiņa lauciņā, ja tukšais, tad var ņemt jebkuru auglīti pēc izvēles… Ja visi augļi nokļuvuši bļodiņās, pirms piepildīti visi 5 tārpiņa lauciņi, uzvarējuši dārznieki; ja tārpiņš ticis pie visiem 5 lauciņiem pirms vēl novākti visi auglīši, uzvara tārpiņa pusē.

Vienas partijas ilgums ir apmēram 10 min.

Lūk arī viss bildēs :)

Tags: , ,

Leave a Reply