Viņi ir septiņi – līdzsvara riteņi!

Mūsu līdzsvara riteņu sadaļā ir “saskrūvēti” visi septiņi modeļi, kādi mums ienākušies. Arī Lāčplēša ielā ir apskatāmi, iepazīstami, novērtējami viņi visi – noteikti palīdzēsim ar padomu, kurš vispiemērotākais būs jūsu skrējējam, jo starpība nav tikau ‘mukumā… Būtu viens vienīgs, viss būtu skaidrs, vai ne? :)

Tātad kam būtiski pievērst uzmanību… Lai līdzsvara riteņa ideja darbotos pilnvērtīgi, bērnam ir jābūt atbilstoša izmēra ritenim – viņam jāvar sēžot uz sēdeklīša ērti čāpot ar kājām pa zemi – līdz ar to būtiskākais parametrs, kam ir jāpievērš uzmanība, ir riteņa izmērs vai, precīzāk, sēdekļa augstums. Tādēļ uz jautājumu, no kāda vecuma var sākt braukt ar riteni, mēs drīzāk atbildam, ka vecumam īsti nav nozīmes – svarīgs ir augums. Viszemāk sēdekli var nolaist Seven un One2Run – sēdekļa augstums regulējas sākot no 33 cm, kas derēs aptuveni 90 cm garam bērnam. Tāpat jāraugās, lai braucējs nav jau izaudzis no riteņa (tas gan draud tādam pirmsskolniekam ap 5-6 gadiem, jo visi mūsu piedāvātie ritenīši ir ar diezgan augstu paceļamu sēdeklīti), jo nodarbinot visu laiku saliektas kājas, bērnam ir diezgan liela slodze uz ceļgaliem.

Otra lieta, kas mums šķiet būtiska, ir bremze, jo pēc Robina pieredzes, advancētam braucējam jau šur tur tā prasās, lai bremzējot nebūtu jāliek lietā papēži 😉 tātad ja riteni iegādājaties 3-4gadniekam, kurš drīz vien jau laidīs tādā ātrumā, ka ar papēžiem nenobremzēsi, bremze varētu šķist noderīga lieta.

Trešā būtiskā atšķirība – EVA vai pumpējamas riepas. Kādēļ pumpējamas ir labākas, es kā sieviete nemāku teikt, vien ticu tiem tētiem un vīriešiem, kas izvēloties bērnu braucamos, uzteic pumpējamas riepas.

Pārējās lietas – dubļu sargi, peciņas, somiņas u.c., mūsuprāt, jau ir ekstras un gaumes jautājums. Lai šo novērtētu, jau jaunnedēļ liksim pie darba Robinu, veiksim testa braucienus, rakstīsim anotācijas un dalīsimies pieredzē par visiem modeļiem. Tagad tikai jāizdomā, ar kuru sākt :)

Tags: ,

Leave a Reply