Izvēlamies mantiņas bērniņam līdz 6 mēnešiem – mūsu top5

Šo rakstiņu jau sen gribēju uzrakstīt. Un veidot kā tādu rakstu sēriju, lai iezīmētu pirmos dzīves sešus mēnešus un tad otro pusgadiņu, un tad jau skatīsim, kas labāk noderētu mazulim no gada līdz diviem. Vēl jo vairāk ceru, ka šo varētu uzrakstīt pēc saviem ieskatiem un tad salīdzināt, kur mani palabotu un kādu izvēli izdarītu Klaudija Hēla – palūgšu jau tuvākajās dienās, kad viņa pie mums ciemosies, sakrāmēt kaudzīte viņas top piecinieku :)

Bet te nu mūsējais!

1. Oball – protams, protams, protams – tas ir nenoliedzams nr.1 un konkurentu nav – visbiežāk mazuļiem, kas tikai pāris mēnešus kā ieraudzījuši šo brīnumu pilno pasauli, iesaku Oball Classic – jo tā sver nedaudz vairāk kā 30 g, ir viegli satverama un ceļama, turklāt palīdz attīstīt mazos pirkstiņus, iemācīties pārlikt priekšmetus no vienas rociņas otrā utt. Ar to tad arī sākam!

2. Franck&Fischer Hjalte – man viens ļoti mīļš radījums – grabulītis bezgala viegls, neliels, vienkāršas formas – īsti piemērots mazajam kā viena no pirmajām mantiņām. Un audumos izvēlētas košas kontrastējošas krāsas mazuļa pirmo saredzamo krāsu gammā – balts, sarkans un melns. Turklāt astīte ir labs sūkājamais gals, savukārt krokodīla “baisie” zobi noderēs paknibināšanai mazajiem pirkstiņiem. Un ir organiskā kokvilna :)

3. Franck&Fischer tamborētie grabulīši – būtiskas nozīmes nav kuru zvēriņu izvēlaties – man patīk gotiņa, jo tai ir papildus divi mutē bāžami ragi :) Bet tas nu noteikti ir otršķirīgi. Mazākam bērniņam atkal droši vien parocīgāki ir tie, ar riņķīti, jo tie ir mazāki un vieglāki. Mani favorīti tie ir tamdēļ, ka ir raupjas tamborētas faktūras, grabeklītis iekšā ir kluss un dabisks un tie radīti no mazskaitlīgām kontrastējošām krāsām bez sīksīkām detaļām – tātad lieliski piemēroti mazuļa redzei un taustei. Kā arī ir organiskās kokvilnas – tātad bāžami mutītē bez bēdu :)

4. Mini Bilibo – mazas bļodiņas, ko nereti pediatri un fizioterapeiti iesaka bērniem. Tomēr šajās mani priecē, ka tās ir tiešām domātas bērniem – noliekta maliņa, lai ir ērti satvert – vienā snīpī divi caurumiņi, kā radīti bērna pirkstiņiem. To droši var bāzt mutē (atšķirībā no lielākās daļas plastmasas trauku, kas nopērkami veikalos), jo uz iepakojuma neuzkrītoši rakstīts “BPA free” un tās ir pavisam nelielas un vieglas, turklāt košas :) Un tām ir apaļš dibens, tādēļ mazulis uzsitot pa to, var nolūkoties, kā tā iešūpojas, un pamazām sākt aptvert, ka viņš šai pasaulē ko var ietekmēt :)

5. Koka grabulīši no EcoToys – ir gan krāsaini, gan dažādu zvēriņu formā (Robina favorīts bija zilonis, jo tam ir snuķis, kur kārtīgi iekosties)… Ir forši, ka tiem ir tā dabiskā koka skaņa – neticēsiet, bet bērniem tā patīk krietni labāk par jebkuru plastmasas grabekli. Koka krāsas grabulīši eļļoti un krāsoti ar mellenēm, bet krāsainie un košie ir forši, jo arī tos nav jābaidās nograšot – bērnam draudzīgas krāsiņas no Tikkurila!

Nu lūk, tāds nu 5 mantu komplektiņš un šķiet, ka mums gandrīz viss ir – gan bumba, gan dažādu faktūru mīksti grabulīši un kāds ciets no koka… un tad vēl mazās bļodiņas, ko var gan skaļi klapēt, gan nomest zemē un lūkot, kā tā zvāļojās, gan ielikt tajā Oball… un izņemt ārā… Vēl mammai jāpalūdz dažas mazas lupatiņas, kāda vieglāka koka karote, kāds metāla vāciņš, kāds droši pagraužams sīkumiņš… un esam nobruņojušies dzīves pirmajiem 6 mēnešiem.

Starpcitu, būtu jauki uzzināt, kāds ir jūsu mazuļa rotaļlietu top 5 līdz pus gadiņa vecumam… padalīsieties?

Tags:

Leave a Reply