Ar Bilibo uz smilškasti

Nu nav jau šodien īsti smilškastes diena – saulīte it kā uzspīd, bet vēss ar’… tomēr pagājušo nedēļ pa smilškasti dzīvojām stundām. Tāpēc gribēju padalīties, kāds tad šogad ir mūsu aprīkojums. Pēc virsraksta jau var saprast, ka lielā cieņā smilškastē mums ir mazie Bilibo. Pošoties uz smilšu izklaidi, Robins ņem spainīti, saliek tajā 2-3 mazos Bilibo (mūsu aprīkojumā ir Bilibo GameBox, tāpēc mums ir visi seši un iespēja katru reizi izvēlēties krāsu komplektāciju) un lāpstu – lai arī ar Bilibo ir tīri ērti arī rakt, lāpsta tomēr tiek līdzi ņemta :) Smilškastē Bilibo der gan formiņu vietā, gan kā mērtrauki, bārstāmtilpnes un arī rakšanai tiek izmantoti. Ļoti patīk mazie caurumiņi, kuros ērti ieguļas mazie pirkstiņi un “bļodiņu” pilnu ar smiltīm ir parocīgi nest un citādi lietot.

Kādas dienas pēcpusdienā smilšu kastē kafejnīcu spēlēja arī palielākas meitenes, kuru vecums varēja svārstīties no 4-5 gadiem līdz pat skolas vecumam – domāju 7-8 gadi. Ieraudzījušas Robina košos Bilibo, viņas nāca raudzīt, kas tas tāds. Sāka, protams, ar jautājumu, uz kuru man atbildes īsti nebija: “Tāda mantiņa,” sajutos muļķīgi :) Bet Robins gan mazliet sakautrējies par lielo meiteņu uzmanību un tomēr lepns, atbild, ka tas ir Bibilo 😉 Meitenes groza rokās, pēta un intuitīvi sāk darboties – servē mazajos Bilibo ēdienu un pasniedz Robinam “lasi ar grauzdiņiem un salātiem” :) un priecīgi atkārto: “Šie gan ir interesanti!” :)

Bez tā, ka smilšu kastē Bilibo ir “īsta manta”, Robins to lieliski liek lietā vannā (stāsts par FlexiBath sekos citu reizi 😉 ) – bez tiem vannas prieki nav iedomājami – smelšana, liešana, iemērīšana un pat padzeršanās no krāna iet vaļā uz nebēdu. Mazie Bilibo ir arī lieliskas laivas citiem vannas draugiem, kuri lāga nemāk peldēt :) Gan jau kad tiksim līdz ūdens priekiem brīvā dabā, atklāsies vēl kādas izklaides, bet arī līdz šim mums ir skaidrs – kur Bilibo satiekas ar bērna iztēli, tur tie nav vienkārši “tāda mantiņa” – tai ir pilnīgi cita vērtība, ko mums lielajiem laikam vairs nesaprast :)

Turklāt pagūglējot internetā tieši par Bilibo Mini, noskaidroju, ka to iesaka daudzas interneta vietnes, kur fizioterapeiti un bērnu attīstības speciālisti pauž savu viedokli par dažādām rotaļlietām. Viņi rekomendē Bilibo Mini izmantot arī ķeršana un mešanai – šī spēle Robinam arī patīk – ieliekam Bilibo bumbiņu – tenisa bumbiņas izmērā, Mini Oball vai Classic Oball un metam un ķeram ar Bilibo :) Speciālisti apgalvo, ka Bilibo Mini attīsta: redzes un roku koordināciju, bilaterālo koordināciju (nav ne jausmas, kas tā ir), nodrošina pareizu motorikas attīstību, tostarp vizuālo motoriku. Nu lūk :) Tā ka laba manta :)

Tags: , ,

Leave a Reply