Un tagad par Berimoru…

Šim ierakstam gatavojos jau vairākas dienas, bet nekādi nespēju atlicināt gana daudz laika svarīgajam pētniecības pasākumam – ir pamatīgi jāizpēta, uz kurām filmām dosimies paši un sauksim jūs līdzi. Šogad “Berimorā” tiks izrādītas 11 pilnmetrāžas un vairāk nekā divi desmiti animācijas īsfilmas no 7 valstīm: Latvijas, Gruzijas, Dānijas, Somijas, Norvēģijas, Čehijas un Vācijas. Lielākie festivāla dārgumi: “Komēta nāk!” (Somija) – filma, kurai mūziku komponējusi slavenā īslandiešu dziedātāja Björk; “The Crocodiles” (Vācija) – stāsts, kas sākotnēji tika izdots grāmatā 1976.gadā un iekļuva visvairāk pārdoto grāmatu sarakstā Vācijā; “Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?” (Latvija), dokumentālā filma, kas 2010.gada “Arsenālā” ieguva skatītāju simpātiju un INTERFILM žūrijas balvu; “Ricky Rapper and the Bicycle Thief” (Somija) – komēdija un mūzikls reizē, ko Somijā pirmajā filmas izrādīšanas nedēļas nogalē noskatījās vairāk nekā 38 000 kinomīļotāju.

Vēl sirdi ielīksmo, ka “Berimorā” izrādīs arī sešas krāsainas un piedzīvojumiem bagātās studijas “Dauka” animācijas filmas, ar kurām izaugušas jau vairākas skatītāju paaudzes. Piemēram, Dillī Dallī Perpendikula valstībā (1975), Uzpasaka, (1986) un citas. Skatītāji varēs nokļūt arī režisores Daces Ridūzes “Zīļuka” pasaulē, kas uzņemta pēc Margaritas Stārastes grāmatas motīviem. “Zīļuks” tapusi filmu studijā Animācijas brigāde. Šogad šī filma bija iekļauta arī slavenajā Berlīnes kino festivāla programmā. Nu lūk, “Zīļuku” mēs īpaši gaidām un ceram, ka tas mums neliks vilties. Tas iekļauts Daces Ridūzes filmu programmā. Lienu iekšā Berimora lapā tālāk…

Robina plānā vēl noteikti Mumini – “Komēta nāk!”. Man pašai šīs grāmatas saistās ar mīļām bērnības atmiņām, kaut sižets jau aizmirsies, vien atceros lielo bedri, kurā bija jāslēpjas no komētas… būs jauki visiem kopā atkal atgriezties Muminu piedzīvojumos :) Un vēl noteikti vēlos, lai Robins iepazīstās ar Dillī Dallī un Perpendikulu… patīk man tas vīrs ar nepareizo sakodienu un atvilknītēm puncī… kaut kas viņā ir :) Tādi trīs kinogājieni mums plānā… cerams visus iznāks apmeklēt.

Ko izvēlēsieties jūs, tas jāskatās pēc gaumes un vecuma, jo vēl vairākas filmas izskatās diezgan vilinošas, vien tas, ka mums tas jaunākais skatītājs varbūt vēl nesaprastu sižetu un morāli un idez cik ilgi nevar nosēdēt pilnmerāžas kinofilmā… Taču mazliet vecākiem bērniem “Berimorā” tiešām ir vēl vairāk ko skatīt. Lūk visas filmas. Un lūk arī seansi un vietas, kur filmas noskatīt – laikus jāsaplāno un noteikti biļetes jāiegādā! Biļetes cena neticami zema – 1.50 Ls, vēl izdevīgāki abonementi – viss nopērkams “Biļešu Servisa” kasēs, mājas lapā www.bilesuserviss.lv, kino “Rīga” un “K-Suns”.

Tags:

Leave a Reply