Par kurpītēm un kapītēm…

Mums diezgan bieži jautā par to, vai LittleBlueLamb kurpītēm ir gana stingra kapīte, lai balstītu mazuļa kājiņu, kas tikko sācis celties un spert pirmos solīšus. Lūk arī Aija uzdod jautājumu: “vai šīm kurpītēm ir gana stipra un augsta kapīte, lai derētu bērniņam, kurš ceļas kājās un mēģina spert pirmos solīšus?” Tad nu ienāca prātā, ka varbūt vienkārši jāatbild publiskis, lai ir skaidrība vienreiz par visām reizēm :)

Nē, nevienām Little Blue Lamb kurpītēm nav cietās kapītes un lielākajai daļai nemaz nav kapītes līdz potītei. Un mēs par to priecājamies. Ja jūs meklējat apavus ar cietu zolīti, supinatoru un stingru kapīti, tad LittleBlueLamb kurpītes nebūs īstās, jo mūsu filozofija ir pilnīgi pretēja (vairāk lasīt šeit). Ja runājam tieši par kapīti, tad pēc mūsu domām, mazulim pirmajiem soļiem tāda nav nepieciešama vairāku iemeslu dēļ:
1) sākot celties kājās, mazulis pārbauda, vai viņa kājiņas jau ir gatavas stāvēšanai un staigāšanai – daba vislabāk zin, vai mazuļa muskulatūra un kaulu sistēma ir gatava turēt viņu vertikāli vai vēl kādu laiciņu labāk turēties pie zemes. Ja mazuļa kājas ieaujam apavos, kas balsta potīti, mēs maldinām bērnu, liekot viņam justies stabilākam kā viņš patiesībā ir un veicinām pāragru celšanos un staigāšanas uzsākšanu, kamēr viņa kaulu sistēma tam vēl nav pietiekami gatava…
2) kad mazulis sāk tikko celties kājās, viņš lielāko daļu laika tomēr pavada rāpojot – augstas un cietas kapes traucē pareizi atliekt pēdiņas un bērns var sākt rāpot izvēršot pēdiņas un atsperoties ar pēdu iekšējām maliņām tādā kā skujiņā, kas vēlāk var būtiski ietekmēt nepareizu gaitu.

Tie ir divi galvenie argumenti, kādēļ Robins savus pirmos apavus dabūja tieši no LittleBlueLamb un ar tiem godam arī nostaigāja kamēr vien no tiem izauga. Es pat nerunāju par to, ka, manuprāt, bērnam visumā ir jāstaigā pēc iespējas basām kājām un apavi nepieciešami tikai dodotis ārā vai ciemoties. Tad kad viņš sāk tikko celties, tad taču ārā vai ciemos viņš vēl sēž ratiņos vai mammai opā – kam viņam kurpes? Es labi zinu, kam viņam kurpes – lai ‘muki būtu :) Mēs arī Robinam vilkām zābaciņus, kad devāmies uz lielveikalu pēc pamperu pakas, lai arī viņa vienīgais uzdevums bija smuki sēdēt iepirkumu ratos un droši varēja iztikt ar zeķēm :)

Otros apavus, pēc Klaudijas Hēlas ieteikuma, iegādājāmies no firmas Elefanten, kura diemžēl līdz šim nav bijusi atsaucīga uz mūsu lūgumiem pārstāvēt šo zīmolu Latvijā. Elefanten apaviņi ir domāti jau kārtīgiem staigātājiem un ir ar augstu kapi, tā ir samērā stingra un zolīte ir elastīga, supinatora vietā atrodam izliekumu, kuru šī firma patentējusi kā, viņuprāt, dabisku bērna pēdas velves izliekumu, kurš arvien lielākiem apaviņiem paliek arvien izteiktāks – kā jau dabiski tas bērnam attīstās :)

NB! Tās ir tikai mūsu domas par apaviem pēc konsultācijām ar Klaudiju un pašu izlasītā dažādos avotos. Šobrīd viedokļu par pareiziem apaviem ir tik daudz, ka mēs izturamies izprotoši pret citādiem uzskatiem, tomēr līdz šim tie nav spējuši mūs pārliecināt :)

Tags: ,

Leave a Reply