Krēta – saule, jūra un kalni :)

Nu nav jau tā, ka tur ir tikai tas, bet kopumā šīs brīvdienas mums bija pilnas ar sāļu ūdeni, sauli un elpu aizraujošiem kalnu skatiem. Un vienkārši tajā eiforijā gribas vēl pakavēties, padalīties stāstos. Ja nu kādam noder, domājot, kur smelties iedvesmu un mazliet spēka… :)

Ilgi svārstoties starp viesnīcu piedāvājumu līdz pat 5* UAI (lai neteiktu, ka pa vidu visam vēl apsvērām ceļojumus ar mašīnu pa Itāliju, došanos uz Turciju utt.), tomēr radām tajā visā kompromisu – devāmies uz Krētu bez 5* “offeriem” un tā nu izbaudijām gan kūrorta jaukumus, gan ceļotprieku ar karti īrēta auto priekšējā sēdeklī :)  mums ideāla kombinācija. Apsvērumi bija gauži vienkārši – salīdzinoši tuvu, salīdzinoši eiropejiski, salīdzinoši ne ekstrēmi, lai kopā ar pusotrgadīgu bērnu mēs nebūtu vairāk noguruši kā atpūtušies, salīdzinoši relaksējoši un iepriekšparedzami bez milzu plānošanas un “maršrutēšanas”.

Viesnīca Oasis (Scaleta) – 5 no 5 zvaigznēm mēs dodam, lai arī oficiāli tā ir knapi 3* viesnīca. Pieder jaukai grieķu ģimenei, viss notiek ģimeniski, attieksme burvīga, kaut arī nav ento bērnu laukumu un baseinu ar slidkalniņiem, toties ir vesela kaķu saime, ļoti mājīgs pagalms ar baseinu un vakara izklaides ar ķirzaciņām, kas iziet naktstauriņu un mušiņu medībās pie terases lampām… Viesnīcā mums palīdzēja arī sadabūt īreto mašīnu lētāk kā iepriekš bijām pētījuši piedāvājumus internetā (33 eur dienā ieskaitot bērnu krēsliņu – auto gan tāds vienkāršs, mazs Suzuki), lutināja Robinu un noteikti aizvediet viesnīcas īpašniekiem latviešu alu (Valmiermužas un Užavas viņiem jau aizvedām 😉 ) – viņi kolekcionē!

Izbraukājāmies pa salu arī krustu šķērsu, lai arī mašīna mums bija tikai 3 dienas. 1. dienā bijām Dikti alā – iespaidīgi :) Un ja mazliet saņemās, ar bērnu galīgi iespējami. Turklāt, ja nesaņemās, tad tur ir ēzelīši, kas var piepalīdzēt ar kalnā kāpšanu :) Knosas pilsdrupas atstāja iespaidu par jaunbūvi uz veciem pamatiem :( 2. dienā devāmies uz Dienvidu daļu pa Amari ieleju un tās burvīgajiem ciematiņiem – elpa aizraujas. Lieliska vieta likās Preveli pludmale – milzīgs kāpiens 600 pakāpieni, bet nu diezgan sireāla vieta, sevišķi tamdēļ, ka tur nupat bija plosījies ugunsgrēks un kāroto palmu ieskauto lagūnu pārvērtis līdz nepazīšanai. Pēcpusdienu aizvadījām Plakias pludmalē – pilnīgi citādāk nekā salas ziemeļu daļa, kur ir populārākie kūrorti no tūroperatoru piedāvājuma. No tūrisma skartajām pilsētām skaistas šķita Retimno un Hanija, lai gan pēc būtības abas līdzīgas (tad es labāk izvēlētos Haniju, jo tur bija jauks publiskais parks ar mazu zoodārzu un spēļu laukumu bērniem 😉 ).

…nu lūk, arī pirmo dienu bildes ielādējušās, kamēr dalos īsā atskatā. dodos pārlapot. tātad rīt būs vēl šeit mūsu saulaino atmiņu par Krētu ka biezs :) te dažas…

Tags: ,

2 Responses to “Krēta – saule, jūra un kalni :)”

  1. Comparo Says:

    foršas bildes!

  2. veselība Says:

    Ceļošana ar bērnu vienmēr ir izaicinājums, bet ir tā vērts.

Leave a Reply