Jaukas lietas Robina krāsainākai ikdienai

Mēs ticam, ka tās intelektuālās un garīgās lietas, ko dodam mazajam šajā vecumā, ir milzīgs neatņemams ieguldījums, kas tālākā dzīvē vairojas ģeometriskā progresijā…

Mūzika. Tā nu ir Robina MILZĪGA dzīves sastāvdaļa – gan pats muzicē, gan ļoti labprāt klausās mūziku. Viņa iecienītākais CD līdz šim ir Kaspara Vecvagara “Diegabundža”, bet Rīgas Svētku ietvaros iegādājāmies arī MicRec dziesmu izlasi no vecumvecām radiopasakām “Pasakainās dziesmas”… nu tā tiek drillēta, dancota un dziedāta augu dienu (jo Robins pats ir apguvis audioiekārtu ieslēgšanu un nu vairs nav atturams no mākslas baudīšanas). Jāatzīst, ka arī mēs paši (t.i. lielie) šo abu CD kvalitāti vērtējam pozitīi un varētu apzīmēt ar vārdu “iesakām”!

Grāmatas. Mēs laikam esam iegādājušies itin visas latviski izdotās grāmatas ar cietajām lapām – Robins tās patērē milzīgā ātrumā un nepagurstoši var šķirstīt itin visas arī simtiem reižu. Un tomēr favorītes ir grāmatas par lāci Viktoru ar pārsteigumu lodziņiem. Lai arī liekas, ka bildes ir raibas un globāli mūsu “dabiskajai” dzīves uztverei ne gluži atbilst, šīs esam akceptējuši – Robinam ļoti patīk, milzīgu daudzmu runājamo vārdu apgūstam šķirstot tieši šīs grāmatiņas. Tomēr Rīgas Svētku ietvaros iegādājāmies gluži citādu – patīkamu grāmatiņu no zebra100.com – Daigas Sikas “Mīļā krāsu grāmatiņa” – ļoti jauka, mīļa, sirsnīga, izglītojoša. Un izrādījās, ka Robins jau ļoti labi orientējas krāsiņās – bijām domājuši tikai ķerties pie tās krāsu mācīšanās, bet Robins jau lielāko daļu krāsu ļoti labi pazīst :) atkal pārsteigums!

Kinomotogrāfija. TV mēs skatāmies ļoti piesardzīgi. Bērna ienākšana ģimenē ir mainījusi arī mūsu TV skatīšanās paradumus – tas vairs nekad netiek atstāts kā fons – ja vēlamies noskatīties konkrētu pārraidi, tad to konkrēti arī ieslēdzam, noskatāmies un TV izslēdzam. Tāpat arī Robinam ir vakar multenīte, kuru viņš drīkst noskatīties konkrētajā laikā, bet pārējā laikā TV cieš klusu. Vienīgais, par ko arī gibēju pastāstīt, ka mūsu jaukais atklājums ir Anglijas TV uzvedumu seriāls – Fimbles. Ļoti jaukas, sirsnīgas, izglītojošas sērijas – trīs nenosakāmi ķēmiņi (cilvēklelles), kas ik sēriju atrod kādu priekšmetu un tad interesantā veidā bērniem tiek dota kāda izziņa par šo lietu. Daudz dziesmu, deju, mazi, sirsnīgi piedzīvojumi un ik katrā sērijā vēl ir maza multenīte – pamācoša pasaka, ko stāsta kurmītis Rolly Mo. Robins par šīm ir sajūsmā, mēs arī. Savu DVD mēs pirkām Amazon.co.uk! Iesakām arī šo :)

Māksla. Robinam ļoti patīk zīmēt. Lietojam gan krītiņus, gan zīmuļus… nu patik jau mums tās dabīgākās lietas. Bet nu būsim godīgi – sirsnīgi zīmējot tas viss lūzt un mūžs ir īss šiem mākslas priekšmetiem… tā nu apceļojot ārzemes, iegādājāmies Carioca Baby Jumbo Superwashable flomasterus (nezinu, iespējams, ka Latvijā arī nopērkami, bet nebiju redzējusi) – tiem ir ļoti ērti noņemami vāciņi, jo veidoti kā kādi spociņi ar ausītēm, aiz kurām Robins ērti var saņemt korķīti, kā arī tie nav tik stingri. Un tos PATIEŠĀM var izmagsāt pilnībā, no jebkuras virsmas notīrīt ar slapju lupatu un vispār vēl nav sanācis saskarties ar kaut ko, kur tas atstātu jebkādas pēdas uz palikšanu, kā vien uz papīra… (vēl ir forši, ka tiem ir katram sava vietiņa formiņā, kur tie savietoti, vienīgi to mums sagrauza suns :( – līdz tam Robins vienmēr nolika vietiņā iepriekšējo flomasteri, pirms ņēma citu krāsiņu)…

Nu lūk, padalījāmies ar labām lietām, kas padara krāsaināku, burtiski un pārnestā nozīmē, mūsu ikdienu :) varbūt mūsu pieredze noder!

Tags: , , ,

Leave a Reply