Karstā ziņa!

Mums ir jaunums!!! Kas rūpēts kādu laiku, ko Robins ar prieku kādu laiku jau testē un nu būs arī citiem – Doidy Cup jeb Šķībā krūze :) Šodien tikai atveda mums 14 dažādu krāsu krūzītes. Tā ir vislabākā krūzīte, no kuras bērnam mācīties dzert patstāvīgi. Tā māca bērnam dzert no krūzītes nevis sūkt no snīpja!!!… kas, mūsuprāt, bērna veiksmīgā ceļā no krūtsbarošanas līdz lielo cilvēku ēšanai un dzeršanai, ir bišķi tā kā solis sāņus 😉

Liriskai atkāpei – kad gaidīju Robinu, devos uz krūts barošanas kursiem pie Klaudijas Hēlas, kur bija arī daļa lekcijas veltīta bērniņa piebarošanai, padzirdīšanai utt. un Klaudija neslēpa savu noliedzošo attieksmi pret snīpju krūzēm un pudelēm. Alternatīva bija karotīte, biķerītis vai špricīte – nu nav paši parocīgākie rīki, lai kārtīgi paēdinātu mazo, kad mamma nav blakus – tādēļ grēkojām ar pudeli (jo dažas dienas nedēļā gāju uz lekcijām), vēlāk, kad sākām piebarot un papildus dot ūdeni, ieviesām arī snīpjkrūzi (atzīšos – ar sirdspaziņas pārmetumiem). Šīs grēcīgās atkāpes mazliet sarežģīja Robina pāriešanu uz krūzīti, bet Doidy Cup visu aši salika vietās. Ja būtu par šādu krūzīti zinājusi no sākta gala, noteikti snīpjkrūzi būtu izlaiduši.

Unikālais krūzītes dizains aši vien iemāca mazajam dzert no krūzītes patstāvīgi, jo mazajam nav jāloka galviņa atpakaļ un krūzītes saturu un dzēriena līmeni viņš var labi redzēt. Pateicoties daļēji liektajai formai, krūzītes pamatne, savukārt, ir taisna kā parastai krūzei, tādēļ Robinam arī aši izdevās iemācīties krūzīti pareizi nolikt uz galda, neizlejot ne nieka no tās satura. Un Robins nav vienīgais – šīs krūzītes Anglijā jau 40 gadus lieto mazie bērni sākot no 3 mēnešu vecuma, taču ražotāji saka (un šo apgalvojumu apstiprināja K.Hēla, kad rādījām viņai savu krūzīti), ka šādu krūzīti ar pieaugušo palīdzību var lietot mazulim no pašas dzimšanas. Tas tāpēc, ka, kā norāda bērnu ārsti un zīdīšanas speciālisti, dzeršana no krūzītes pēc mutes kustības atgādina zīšanas kustības un ir bērnam pierastas un saprotamas. Bērnam netiek jaukta galva ar sūkšanu, kas jāapgūst, lai lietotu pudelīti un snīpjkrūzes. Kā lasīju, Anglijā pat organizētas izglītojošas kampaņas par bērnu sekmīgu pāriešanu no zīšanas pa tiešo uz dzeršanu no krūzītes, tādejādi novēršot nebūšanas, kas saistās ar pudelītes vai snīpjkrūzes lietošanu.

Šobrīd arī izskatās, ka varam piedāvāt latvijas bērniem krūzītes par ļoti labu cenu, lai akurāt nebūtu vajadzīas tās meklēt ārzemju interneta veikalos – 3.50 Ls

P.S. Tās ir radītas un pilnībā ražotas Anglijā no pārtikai paredzēta polietilēna un nesatur bisfenolu (bisphenol – nav ne jausmas, kas tas ir, bet ražotāji saka, ka tas ir ļoti būtiski mazajām mutītēm). Tās par bērniem draudzīgām atzinis UNICEF un Lielbritānijā šīs krūzītes rekomendē arī ievērojama mazuļu interešu aizstāvības organizācija the National Childbirth Trust of the U.K. – viss šis man izklausās dikti svarīgi un nopietni, lai bez bažām dotu spilgto un krāsaino plastmasas izstrādājumu savam bērnam :)

Vairāk par Doidy Cup variet lasīt arī ražotāja mājaslapā.

Tags:

Leave a Reply